İşte Davutoğlu'nun partisinin adı

Eski Başbakan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı parti için geriye sayımın başladığı, yeni partinin adının da "Bizim Parti"olacağı iddia edildi.

İşte Davutoğlu'nun partisinin adı
A+ A-

Davutoğlu ekibi kurmaylarından, eski AK Parti milletvekili Selçuk Özdağ, Twitter hesabından, ”Evet, çoğu gitti azı kaldı… Veee geri sayım başladı” paylaşımında bulundu. Özdağ ayrıca Viyana Büyükelçisi Yardım ile Nihal Olçok’un partiye katılımı ile ilgili sosyal medya paylaşımlarını retweet’ledi.

Öte yandan AK Parti İstanbul İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Yücel Yıldızhan da AK Parti’den istifa ettiğini Twitter’dan duyururken, Yıldızhan’ın Davutoğlu ekibine katılacağı belirtildi.

Parti ismi ve logo alternatifleri beşe indirildi

Davutoğlu’na yakın çizgide yayın yapan enpolitik.com ise partinin 10 gün içinde resmen açıklanacağını bildirirken, partinin ismi ve logo konusundaki alternatiflerin beşe indirildiğini duyurdu. Site, önümüzdeki günlerde isim ve logo konusunda son bir görüşme yapılarak karar verileceğini de belirtti.

Etyen Mahçupyan ve Hakan Albayrak gibi isimlerin de partinin kurucular kurulunda yer alacağı bildirilirken, parti evraklarının 15 Aralık’tan sonra İçişleri Bakanlığı’na verileceği kaydedildi.

enpolitik.com’da yer alan bilgilere göre, kurucular kurulunun yaklaşık dörtte biri kadın. Ayrıca yaşları 20 ile 30 arasında yaklaşık 20 gencin de kurulda yer aldığı belirtiliyor. Kurucular Kurulu’na 10 ismin daha ekleneceği ve sayının 100’ü geçeceği de verilen bilgiler arasında.

Sitede yer alan bir başka bilgide ise Davutoğlu ve ekibinin malvarlıklarını açıklayarak siyasete gireceği, bütün kurucular kurulunun da malvarlıklarını açıklayacağı ifade edildi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 13 Eylül’de kurucusu olduğu AK Parti’den istifa ettiğini açıklamıştı.