İYİ Partili Koray Aydın: ''Çatı aday istemiyoruz''

Cumhurbaşkanlığı seçimi için her partinin kendi adayını çıkarması durumunda muhalefetin başarı gösterebileceğini iddia eden Koray Aydın, Abdullah Gül ile ilgili olarak "CHP ve SP'nin adayı olabilir" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Koray Aydın: ''Çatı aday istemiyoruz''
A+ A-

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adaya sıcak bakmıyor. FOX TV'de yer alan habere göre çatı adayla ilgili "Her zaman ters tepiyor" değerlendirmesinde bulunan Aydın, "Biz motive olduk, Genel Başkan 5 ayda 56 il gezdi. Yola çıkarken cumhurbaşkanı adayı olduğunu deklare etti. Hiç çalışmayan ve bekleyen, adaylık için teklif bekleyen Sayın Abdullah Gül'ün ismi geçiyor. Çatı adayda yokuz" ifadelerini kullandı.

SP ile milletvekilliği ittifakı

Milletvekili seçimi için Saadet Partisi ile işbirliğine hazır olduklarını ve büyük aşama kaydettiklerini anlatan Aydın, "Parlamenter sistem istiyoruz. Hukukun üstünlüğü istiyoruz. Her parti en güçlü ismiyle çıksın. CHP ve SP 'En güçlü adayımız Gül' diyorsa onunla çıksın. Bizim en güçlü adayımız Akşener. HDP de kendi adayını çıkarsın" dedi.

CHP'li 15 vekile teşekkür

CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katılan 15 vekille ilgili soruya da yanıt veren Aydın, "Onlar YSK'nın bizim seçime girmemizi engellemesine yönelik atak yaptılar. Hayatımız boyunca kendilerine teşekkür edeceğiz. Bu arkadaşlarımız istedikleri an gidebilirler ya da kalabilirler" dedi.