Kadir Mısıroğlu'ndan Erdoğan ve Davutoğlu için şok sözler !

Kadir Mısıroğlu'ndan Erdoğan ve Davutoğlu için şok sözler !

Ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu bir televizyon programında Erdoğan'ı dinini inkar ettiğini ve Davutoğlu'nın Allah'a şirk koştuğunu söyledi.

A Haber'de yorumculuk yapan Kadir Mısıroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında ağır sözler söyledi. AKP'nin 7 Haziran seçimlerini kaybetme sebebi olarak Erdoğan'ın Aleviler'in gönlünü hoş tutmak için dinini inkar ettiğini söyleyen Mısıroğlu Davutoğlu'nun da Allah'a şirk koştuğunu söyledi.

A Haber'de yaptığı yorumlarla bilinen Tarihçi Kadir Mısıroğlu'nun hedefinde bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu var. Mısıroğlu AKP'nin neden 7 Haziran seçimlerini kaybettiğini sorgularken bunun sebepleri arasında Erdoğan'ın Aleviler'in gönlünü hoş tutmak için dinini inkar etmesini ve Davutoğlu'nun Allah'a şirk koşmasını gösterdi.

Mısıroğlu "Tayyip Bey Aleviler'i memnun etmek için 'benim Ehlisünnet diye bir dinim yoktur' dedi. Bu söz yanlış bir söz. İslam eşittir Ehlisünnet. Yanlış konuştu" derken  "Davutoğlu '99 kadın adayımız var' dedi, Allah'ın sıfatları da 99'dur. Ben bu sözü duyduğum zaman dizlerimi dövdüm 'eyvah bir ceza gelecek' dedim. Ceza geldi. Sen neyi neyle kıyaslıyorsun" ifadelerini kullandı.

Atatürk'e ettiği hakaretlerle gündeme gelen Kadir Mısıroğlu, Erdoğan'la yakın ilişkileriyle biliniyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki "Beştepe Sofrası"na davet edilen Mısıroğlu'nun AKP yönetimi sık sık ziyaret ediyor. Mısıroğlu bir otorite olarak sıkça Hükümet programlarında yorum yapıyor.