Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Kardeşi FETÖ'den tutuklanan AK Partili başkan istifa etti

AK Parti Şiran İlçe Başkanı Bekir Kara, görevinden istifa etti.

Kardeşi FETÖ'den tutuklanan AK Partili başkan istifa etti
A+ A-

AK Parti Şiran İlçe Başkanı Bekir Kara, AK Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 2008  yılından bu yana AK Parti Şiran İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade etti.
 
Görev yaptığı süre içerisinde yerel seçim, referandum, genel seçim ve  Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdiğini belirten Kara, "Allah'a şükürler olsun ki her  seçimimizde ilçemizde partimizin oyunu hep artırdık. Teşkilat olarak tüm  birimlerimizle bugüne kadar koordineli biçimde çalıştık." dedi.
 
Kara, 15 Temmuz gecesi ülkenin çok büyük bir badire atlattığına işaret  ederek, şöyle devam etti:
 
"Millet olarak bu darbeye gerekli en güzel cevabı verdik. Günlerce  demokrasi nöbetimizi tuttuk. Allah'a şükür ki başta Cumhurbaşkanımızın feraseti  ve milletimizin de dik durmasıyla bu darbeyi püskürttük. Allah inşallah böyle  günleri bizlere tekrar yaşatmasın. Bize bu kara geceyi yaşatan FETÖ terör  örgütünü, başta elebaşı Fetullah Gülen olmak üzere hepsini Allah'ım Kahhar  ismiyle kahreylesin. Darbe gecesi yaşanan olaylarda şehit olan kardeşlerimize  Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum."
 
Bu süreç kapsamında kardeşi Abdullah Kara'nın gözaltına alınarak  tutuklandığını belirten Kara, şunları kaydetti:
 
"Ben 17-25 Aralık 2013 süreci sonrasında kendisiyle konuştum ve  uyardım. Bana 'bunlarla herhangi bir ilişkim kalmamıştır' cevabını verdi. Ben  kendisinin suçsuz olduğuna inanıyorum. Tabii bu süreç sonrasında herhangi bir  suçu varsa kardeşim de olsa cezasını çekmelidir. Allah'a binlerce kez şükürler  olsun ki ben ve teşkilatım 17-25 Aralık süreci sonrasında Cumhurbaşkanımızdan  aldığımız işaretle topyekun bir şekilde bu yapıyla mücadele ettik. O anlamda  bugün içim çok rahat. Bu haklı mücadelemize de tüm Şiran halkı ve eş, dost herkes  şahittir. Bugün geldiğimiz noktada Sayın Bakanımız Fikri Işık Bey'in de tavsiyesi  ve desteğiyle bende bir inisiyatif alarak partimin ve teşkilatımın bu süreçte en  ufak bir zarar görmesini istemiyorum. Buna ilaveten kardeşimle ilgili adli  sürecin de sağlıklı yürütülmesi için bugün itibarıyla AK Parti Şiran İlçe Başkanı  olarak görevimden istifa ediyorum."
 
Kara, bugünden sonra da partinin kendisine hangi göreve uygun görürse  elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını belirterek, kendisinden sonra  görevi devralacak yeni ilçe başkanı ve ekibine başarı diledi.