Deniz Baykal'ın son sağlık durumu
Kasko sigortasında flaş gelişme
Monaco - Beşiktaş: 1-2

Mahkemeden Mhp'ye Olağanüstü Kongre Kararı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin:- "MHP, algı operasyonlarıyla işgal edilebilecek ve anahtar teslim edilebilecek bir parti değildir"- "Ülkücüler, değerlerimizin temsil edildiği kurumumuzun asıl sahipleridir. Gereğini de yapacaktır"

Mahkemeden Mhp'ye Olağanüstü Kongre Kararı
A+ A-

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, MHP'nin, algı operasyonlarıyla işgal edilebilecek ve anahtar teslim edilebilecek bir parti olmadığını, ülkücülerin, değerlerinin temsil edildiği kurumun asıl sahipleri olarak gereğini yapacağını belirtti.

Çetin, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından olağanüstü kongreye ilişkin görüşlerini paylaştı.

Şefkat Çetin, 47 Yıllık Ülkücü Sorumluluğunu bilerek Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte davalarına hizmet edeceğini bildirdi.

Ülkücülerin, değerlerin itibarsızlaştırılmaya başlandığını savunan Çetin, "Ülkücü, ülkücü irade; kim temsil ediyor, neyi istiyor, istediğini kim ve kimlerle dile getiriyor? Doğruları dillendiren yanlış adamlar mı Yanlışları dillendiren, doğru bilinenler mi?" ifadesini kullanarak, MHP'nin milliyetçi ülkücü hareketin siyasi temsil kurumu olduğunu ifade etti.

Ülkücünün emeği, teri, ödediği bedelleri olduğunu vurgulayan Çetin, şöyle devam etti:

"Var olanımızı yönetmeye talip olanlar; kırgınlar, kızgınlar, intikamcılar. Yılgınlar, yılanlar, sistem partilerine satanlar. Kişisel çıkarları için particilik yapanlar vs. Bunların beslendiği konuları üretenler. Toz-duman içinde görüş mesafesinin açılmasını bekleyenler."

- "Bahçeli, görevinin başında"

Çetin, MHP'nin ülkücülerin partisi olduğunu, ülkücü iradenin de Devlet Bahçeli'yi seçtiğini belirterek, Bahçeli'nin ve yetkili organların görevi başında olduğuna dikkati çekti.

Çetin, mesajında şunları kaydetti:

"Mahkemeciler, mahkemelik karar bekleyiciler; Milliyetçi ülkücü hareket ülkücünün, değerlerimizin itibarsızlaştırılması oyununu gördü. Bu oyunun yazarı, oyuncusu, şakşakçısı bilinir oldu. Olanlar, olacaklar, yaşananlar ve yaşanacak olanlar ülkücülerin tarihine not edilecek. Söğütözü zihniyetine, ne olduysa mahkemelik zihniyete de o olacak.

MHP, algı operasyonlarıyla işgal edilebilecek ve anahtar teslim edilebilecek bir parti değildir. Ülkücüler, değerlerimizin temsil edildiği kurumumuzun asıl sahipleridir. Gereğini de yapacaktır."