Mansur Yavaş, ''Aday olacak mısınız'' sorusuna böyle yanıt verdi

Güncelleme:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin gelen soruya, "6'lı masa ne derse biz ona uyacağız" yanıtını verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Bilim Üniversitesi'nde gençlerle buluştu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yavaş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 2023 seçimleri yaklaştıkça cumhurbaşkanı adayınin kim olacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Adaylık için adı en çok geçenlerden olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir üniversitede gençlerle buluştu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Mansur Yavaş, dikkat çeken ifadeler kullandı. Bir öğrencinin "Aday olacak mısınız?" sorusuna Yavaş'ın "Ben bu soruyu duymamak için hiçbir yere gitmiyorum." demesinin ardından salonda gülüşmeler yaşandı.

Yavaş, şu ifadeleri kullandı:"Ankara halkı bizi Ankara için seçti. Hizmet etmemizi bekliyor. Bizden başka bir görev istenirse, biliyorsunuz bu, Altılı Masa'nın görevi. Biz, o ne derse ona uyacağız."

Mansur Yavaş, şöyle devam etti: "Çok samimi olarak bir şey söyleyeceğim; hem 6 milyonluk bir şehirde belediye başkanı olacaksınız hem de korumasız, rahat bir şekilde halkın içinde gezebileceksiniz... Ben bundan büyük makam tanımıyorum."