Mansur Yavaş'tan 'Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusuna yanıt

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 'Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı' sorusuna, "Öyle bir şey yok' yanıtını verdiğini aktardı

Mansur Yavaş'tan 'Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusuna yanıt
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın gazetecilerle bir araya geldiği görüşmenin detaylarını aktardı.

Selvi, Yavaş'ın, bir partinin genel başkanı veya cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefinin olmadığı açıklamasında bulunduğunu yazdı.

Mansur Yavaş, Melih Gökçek için, “Benimle televizyona çıkmak için bir sıfatı yok. Ruh sağlığı açısından torunlarıyla ilgilensin” ifadelerini kullandı.

Selvi'nin Hürriyet'te yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sabah kahvaltısında Hürriyet Ankara’nın konuğuydu. Ankara’ya o kadar odaklanmış ki torunu hakkında bir şeyler paylaştıktan sonra işi yine Ankara’ya bağladı. Öyle olunca sorular birbiri ardına geldi.

Mansur Yavaş’ın damarına basmak için önceden Melih Gökçek demek yetiyordu. Şimdi biraz Sinan Aygün de öyle olmuş. Gökçek için, “Benimle televizyona çıkmak için bir sıfatı yok. Ruh sağlığı açısından torunlarıyla ilgilensin” dedi. Bakalım Gökçek’in buna yanıtı ne olacak? “Sinan Aygün’le de bir derdim yok” dedi ama TOGO Kuleleri için mahkeme kararını beklediğini söyledi. “Kamuoyuna açıklamalar yapacağım” diye ilave etmeyi ihmal etmedi. Mansur Yavaş, yapılan kamuoyu araştırmalarında memnuniyet oranının en yüksek olduğu belediye başkanı. Yüzde 68’ler civarında çıkıyor. Peki, Mansur Yavaş’ın genel siyasete ilişkin bir kariyer planlaması var mı? Bunu sorduğumuz an, bir telaşla “Yok yok. Ulusal siyasette bir planım yok” dedi. Daha açık sorduk. “Bir partinin genel başkanı olmak gibi bir düşünceniz var mı?” dedik. Bu kez daha net bir şekilde “Yok yok. Öyle bir hedefim yok” diye kestirip attı. Bu kez cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusu geldi. Biz onu sıkıştırdığımızı düşünüyorduk ama o kısa ve net bir cevap verdi. “Yok. Öyle bir şey yok” dedi. Gerçi bu tür görevler istenilmez, millet isterse verir."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı için...

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News