Meclis'te bir garip lojman hikayesi !

TBMM yerleşkesindeki 3 lojmanın 142 bin TL'ye mantolandıktan sonra 42 bin TL'ye yıkıldığı açıklandı.

Meclis'te bir garip lojman hikayesi !
A+ A-

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, TBMM yerleşkesindeki 3 lojmanın 142 bin 468 lira bedelle mantolandıktan kısa süre sonra 42 bin lira masrafla yıkıldığını açıkladı.

Hürriyet'ten Bülent Sarıoğlu'nun haberine göre, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in TBMM personel lojmanlarının tadilatları ve yıkımlarına ilişkin soru önergesini Meclis Başkanı İsmail Kahraman adına yanıtlayanAydın, şu bilgileri verdi:

“TBMM yerleşkesi içerisinde 9 adet lojman bulunmaktaydı. Dikmen lojmanları ile TBMM yerleşkesi içerisindeki lojmanlar dahil toplam 28 bloğun mantolama işleri için 2011 tarihinde ihale yapılmıştır. 6 tanesi TBMM yerleşkesi içerisinde bulunan lojmanlardan 3 tanesinin kısmi mantolama işleri yapılmakta iken yıkım kararı alınmıştır. Üç lojmanın mantolama maliyeti 142 bin 468 TL’dir.

Yıkıma ilişkin karar alındıktan sonra herhangi bir tadilat işlemi gerçekleştirilmemiştir. 4 Eylül 2012 tarihli yıkım sözleşmesi imzalanmış olup yıkım 42 bin TL bedelle gerçekleştirilmiştir. Yıkılan lojman binalarının hafriyatlarının taşınması için herhangi bir ek harcama yapılmamıştır. Çıkan molozlar ve hurdalar sözleşme çerçevesinde yüklenici tarafından alınmıştır. Lojman binaları ile ilgili işlemler Sayıştaydenetiminden geçmiştir. Yıkılan lojmanların alanı, açık otopark ile birlikte yeşil alan olarak düzenlenmiştir.”