Meral Akşener, yeni partisinin kurucular kurulunu açıkladı

Meral Akşener, yeni partisinin kurucular kurulunu açıkladı
Güncelleme:

Partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıklayan Meral Akşener 25 Ekim'de yeni partisinin adını açıklayıp Anadolu turuna çıkmaya hazırlanıyor.

Meral Akşener yeni kurulacak partinin ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Önemli açıklamalarda bulunan Akşener, “25 Ekimde Partinin ismi, logosu ve kurucular kurulu açıklanacak” dedi. Akşener, partinin kurucular kurulunda yer alacak isimlerin bir bölümünü de açıkladı.

Akşener açıklamasında, partinin adının ve ambleminin 25 Ekim’de ilan edileceğini belirtti.

Akşener, Bitlis’in Ahlat ilçesinde ev kiraladığını, partisinin adını açıkladıktan sonra da ilçeye giderek bayram sofrası kuracaklarını, daha sonra da 15 gün boyunca Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerini gezerek, vatandaşla biraraya geleceğini söyledi. Akşener, bölgede AK Parti ve HDP arasında üçüncü güç olacaklarını iddia etti.

Akşener partide kadın kollarının olmayacağını, kadınların her kademede bulunacağını, yüzde 30 oranında kadın kotası uygulanacağını söyledi.

İşte yeni partinin Kurucular Kurulunda yer alacak isimler:

Ahmet Erozan
Aydın Tümer
Berna Subas
Cevher Cevheri, Emekli Büyükelçi
Çiğdem Özer, Aşık Veysel’in torunu
Elif Gökdemir,
Fatih Eryılmaz, 15 Temmuz gazisi
Erdoğan Bozdemir, Eğitimci
Fulya Yasemin, İş kadını
Hatice Bilici, İş kadın
Hüseyin Özlük, Gazi
Kazım Ataoğlu, eski Bingöl milletvekili
Orkun Ertürkmen,
Suat Çağlayan, Eski bakan
Aydan Yılmaz
Tugay Uluçevik
Nafi Özgür Sipahioğlu

Akşener’in açıklamalarından satırbaşları:

Bir parti kurulmadan onun yetkili organları oluşmadan herhangi bir görevlendirme yapmak hukuka aykırıdır.

Biz bir hukuk mücadelesi verirken demokrasiyi çiğnemeyiz. Sayın Aydın sonra kendisi bunu düzeltti ve dedi ki “biz bir komisyon kurduk ve bununla ilgili bir çalışma yapıyoruz.”

Çok net bir şey söyleyeyim; yurt dışında özellikle Avrupa Türklerinden birimiz kurucular kurulu üyemiz. İsmi Fulya Yasemin. Almancı denilen bir ailenin kızı.

Şimdi bir kere dış politikayı iç politikanın öznesi kesinlikle yapmayacağız. En önemli sözümüz budur.

Ben 21 aydır sokaklarda esnaf eli sıkarak meydanlarda, izbe salonlarda bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Önce bir adaylık süreci, arkasından referandum süreci geldi. Hiç değiştirmediğim bir şey oldu o da  Türkiye’ye ait bir bayram sofrası. Ben Ahlat’ta kirasını kendim ödediğim bir ev kiraladım. Orada hepberaber bir sofra kuracağız, oradaki herkesle beraber yemek yiyeceğiz.

Ahlat’ın özelliği benim açımdan şöyle; Ahlat’ta çok farklı etnik grup vardır. Partiyi kurduktan sonra 15 gün gideceğim ve Güneydoğu’yu tek tek, şehir şehir dolaşacağım. Ama toplantı yapmayacağım. Her ile gideceğim, rastgele el sıkacağım. Muş ve Bitlis’te bunu yapmıştım. Bir kahveye gideceğim ve ‘arkadaş ne anlatırsın bana, ne sorarsın bana’ diyeceğim. Buna ihtiyaç olduğunu görüyorum.


 

Seçiniz...