AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması
Kadıköy'de linç girişimi ! Satırla saldırdıalr
Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü

MHP Genel Başkan adayına Ermeni lobisi engeli

HP Genel Başkan adayı Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın Berlin ziyareti Ermeni lobisinin harekete geçmesiyle skandal boyutunda olayların yaşanmasına neden oldu.

MHP Genel Başkan adayına Ermeni lobisi engeli
A+ A-

Sözde Ermeni Soykırım iddialarıyla ilgili Alman Parlamentosu'nda alınan kararları çürütmek üzere yeni belgeler açıklamak amacıyla MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve beraberindeki heyetle Berlin'e giden MHP Genel Başkan adayı Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın Berlin ziyareti Ermeni lobisinin harekete geçmesiyle skandal boyutunda olayların yaşanmasına neden oldu.

Prof. Özdağ ve Prof. Halaçoğlu'nun Cuma saat 17.00'e yeni belgeler açıklayacakları Hotel Wydhem Exelsior  programa saatler kala "güvenlik" gerekçesiyle salonlarında bu toplantının yapılamayacağını 'üzülerek' bildirdi.
Bunun üzerine Ludwig-Erhard-Haus Bezirk Charlottenburg Oteli ile anlaşma yapıldı. Aynı otelde de MHP Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ile MHP Kayseri Milletvekili Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu beraberindeki heyetle konaklayacaktı.
Ancak toplantıya saatler kala otelden Özdağ'ın beraberindeki heyete şok etkisi yaratacak haber geldi.

"Güvenlik gerekçesiyle heyet otelde kalamazdı!"

Heyet için yeni bir otel ayarlandı fakat skandal bununla bitmedi.

Türk heyetinin Alman parlamentosunun kararını çürütecek belgeler açıklayacağını ilan etmesi üzerine harekete geçen Ermeni lobisi, Alman polisini harekete geçirerek saat Almanya yerel saati ile 17.00'de yapılacak toplantıdan hemen önce otele bomba imha uzmanlarının da olduğu çok sayıda polisi toplantının yapılacağı otele geldi.

Hınca hınç dolu salon boşaltıldı, polis köpekleri eşliğinde salonda bomba araması yapıldı.

Prof. Özdağ ve Prof. Halaçoğlu iki saat gecikmeli olarak ancak saat 19.00'da izleyici alınmaya başlanan salona girdi ve açıklamalarına başladı.