''Davutoğlu gerçekler ortaya çıkarsa mahçup olur''
İstifası istenen başkandan olay olacak hareket
Hoffenheim - Başakşehir: 3-1

Mhp Genel Başkanı Bahçeli:

"Ana gövdeyi yıkıp başı yükseltmek, ağacı kesip gölgesinden medet ummak kadar beyhude bir uğraş, tarihi bir sapmadır. Buna da izin verilemez"- "Korkaklarla zafere değil, bozguna yürünür. Türklüğün cevherini küresel dayatmalarla çembere alma teşebbüsü, önc

Mhp Genel Başkanı Bahçeli:
A+ A-

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ana gövdeyi yıkıp başı yükseltmek, ağacı kesip gölgesinden medet ummak kadar beyhude bir uğraş, tarihi bir sapmadır. Buna da izin verilemez." değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ne yaşadığı hayatı beğenen ne de yenisine gidebilecek kudreti kendisinde görenler vardır. Gelgitleri çoktur, kararsızlık içinde bocalarlar." ifadesini kullandı.

Durgun bir suda çalkalanan gemi enkazı gibi sessiz, sedasız yüzenlerin de olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Suya sabuna dokunmazlar, arada ve arafta beklerler. Bazıları dürbünün ters tarafından bakıp, rüzgarın yönünü şaşırıp, suyun akış istikametinin zıddına kulaç atarlar. Nafile çırpınmak budur. Fecir vakti ağaçlardan kalkan karga sürüleri nasıl sağa sola telaşla kanat çırpıyorsa, sisli ortamlarda pusuya yatanlar aynıdır. Hiçbir şey yapmadıkları, hiçbir yaraya merhem olmadıkları halde, haksız eleştiri ve haddi aşan hakaretlere resmi geçit yaptıranlar da vardır. Bunlar sorumluluk almazlar, inisiyatif üstlenmezler, yangın varsa benzin dökerler, yoksa kibrit çakanları teşvik ve taltif ederler."

- "Buna da izin verilemez"

İlk uçuşunu yapmaya hazırlanan kırlangıç yavrusu gibi ürkek, çekingen, tereddütlü mizaçların ise tarihin pasif ögesi, edilgen bir yanı bulunduğunu aktaran Bahçeli, büyük dava ve ülkülerin kişisel çıkar ve şahsi hesaplarla çeliştiğini, yürekte yeşeren sevdaların karşılıksız, samimi, çıkarsız, cüretli olduğunu belirtti.

"Klikler, sinsi kulisler, maksatlı lobiler, melanet senaryolar, sanal iddialar, asılsız sözler alev karşısında saman gibidir, yani anlamsızdır" ifadesini kullanan Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Faal bir muhayyile, çalışır bir şuur, temiz bir vicdan, güçlü bir ahlak, dik bir duruş hiçbir dünyevi vaade, hiçbir operasyona tamam demez. Ana gövdeyi yıkıp başı yükseltmek, ağacı kesip gölgesinden medet ummak kadar beyhude bir uğraş, tarihi bir sapmadır. Buna da izin verilemez. Korkaklarla zafere değil, bozguna yürünür. Türklüğün cevherini küresel dayatmalarla çembere alma teşebbüsü önce milli vicdandan dönecektir. Ne düşüncelerle mücadeleye atılıp da yıkıcı bir akıbetin kucağına düşmüşlerin acılı hikayelerinden ders alınmış, tekrarı da olmayacaktır."

- "Çarşı haksızlığa gelmez, yalana boyun eğmez"

Bahçeli, açıklamalarında taraftarı olduğu Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün yeni stadyumuna kavuşmasını da sevinçle karşıladığını belirtti.

Tüm kulüpleri sevdiğini, sevgi ve takdirle izlediğine de vurgu yapan Bahçeli,şunları kaydetti:

"Ama gönlümde siyah beyaz renklerin yeri bir başkadır. Çünkü Beşiktaşlıyım. Beşiktaş'ın yeni stadyumunun açılışında bulunamadım. İnşallah bir futbol müsabakasını heyecan içinde izlerim ve bunu yapacağım. Fakat açılışta Beşiktaş taraftarlarının olmamasını yadırgadım, yeşil sahada top cambazlığına soyunanları ise hayretle takip ettim. Açılıştan 1 gün sonra Beşiktaş taraftarlarına gösterilen kaba ve yaralayıcı muameleleri çok yanlış bulduğumu özellikle ifade etmeliyim."

Çarşı grubunun, Beşiktaş'ın gür ve cesur sesi olduğunun altını çizen Bahçeli, şu açıklamaları yaptı:

"Çarşı haksızlığa gelmez, yalana boyun eğmez. Çarşı centilmendir, siyasi faulleri kabul etmez. Beşiktaş gönüllerde yanan meşaledir. Beşiktaş, siyah beyaz renklerinde tarihi ve milli hatırayı yaşatan sporun klas ve kaliteli yüzüdür.

Yeni stadyumun inşasında emeği geçen, katkısı bulunan başta Kulüp Başkanımız Sayın Fikret Orman Bey olmak üzere, herkese teşekkür ediyorum. Beşiktaşımızı ve tüm taraftarlarımızı kutluyor, nice başarılara ulaşmalarını temenni ediyor, hayırlı olsun diyorum."