Millet İttifakı'nda ''HDP'' krizi: ''Masadan kalkarız!''

Millet İttifakı'nda ''HDP'' krizi: ''Masadan kalkarız!''
Güncelleme:

CHP'li Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" çıkışı Millet İttifakı'nda krize yol açtı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, HDP'nin olduğu masada yer almayacaklarını söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı canlı yayın programında "İktidar olursanız Millet İttifakı ya da 6'lı masa olarak HDP'yi bakanlık verecek misiniz?" sorusuna "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" demişti.

Millet İttifakı'nda 'HDP' çatlağı! Gürsel Tekin'in açıklamasına İYİ Parti'den sert tepki: Kime sordunuz da kime neyi veriyorsunuz?

Konuyla ilgili İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu katıldığı canlı yayın programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 "Biz kiminle yol yüreyeceğimize kendisi karar veren bir partiyiz. İnsanlar istedikleri partilerle siyasi ortaklık yapabilirler. Terörle kim mesafesini ayarlayamıyorsa babamız olsa aramıza mesafe koyarız" diyen Ağıralioğlu şunları ifade etti:

"Biz bizim üzerimizden Kürtlerin rencide edilmesine izin vermeyiz. Terör diyoruz, Kürt demiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi HDP'yi türk siyasi hayatının şantajcısı yaptı. 'Efendim bizim oyumuz olmazsa...' gibi Cumhur İttifakı'na da Millet İttifakı'na da zaman zaman parmak sallayan ve bu avantajını demokrasiye şantaj yapma organizasyonuna çeviren bir sistem var."

"HDP OLURSA MASADAN KALKARIZ"

HDP'nin olduğu masada yer almayacaklarını söyleyen Ağıralioğlu, "Bizim olduğumuz masada HDP olamaz" dedi.