Muharrem İnce'den Cumhur ve Millet ittifaklarına rest

CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin "'Cumhur ve Millet ittifaklarını dikkate almıyorum. Onların parçası olamam." dediği iddia edildi.

Muharrem İnce'den Cumhur ve Millet ittifaklarına rest
A+ A-

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, yeni parti iddiaları ile gündemden düşmeyen Muharrem İnce'yi bugünkü köşesine taşıdı.

Bayer, dün iş insanı Murtaza Çelikel'in cenazesini uğurlarken gelen telefonda, yeni parti kuracağı iddia edilen eski CHP Yalova Milletvekili ve partisinin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı Muharrem İnce'nin, "Cumhur ve Millet ittifaklarını dikkate almıyorum, onların parçası olamam" dediğinin aktarıldığını yazdı. 

Bayer, "Levent’teki namazda herkesin konuştuğu konu CHP, Kılıçdaroğlu ve yakında parti kuracak olan Muharrem İnce hakkında gündeme düşen haberlerdi. Maskemizi tanınmak için indirdikçe, rahatsız olacak kadar birçok soruyla karşılaştık. Sanki partiyi biz kuruyoruz desek yeridir" diye yazdı.

Bayer, "Cenazeyi uğurlarken bir telefon geldi. İnce’nin söyledikleri olarak aktarılanları özetliyoruz: 'Cumhur ve Millet ittifaklarını dikkate almıyorum. Onların parçası olamam. Türkiye’nin üçüncü bir yolu yok mu, bunların arasında mı sıkışıp kalacağız?' ‘Dostlara’ kafayı taktığı anlaşılıyordu. Şu sözleri hayli ilginç: 'İkili bir yapıyı reddediyorum. Gerçek dostları unutup suni dostlarla iktidar hayaldir.” ifadesini kullandı. 

Muharrem İnce'nin ''parti kursam...'' anketi sonuçları açıklandıMuharrem İnce'nin ''parti kursam...'' anketi sonuçları açıklandı

Muharrem İnce suskunluğunu bozdu! Bölücü olan kim?Muharrem İnce suskunluğunu bozdu! Bölücü olan kim?

Parti kurmaya hazırlanan Muharrem İnce'den dikkat çeken görüşmeParti kurmaya hazırlanan Muharrem İnce'den dikkat çeken görüşme

Muharrem İnce ''yeni parti''CHP'nin Cumhurbaşka iddialarına bu yanıtı verdiMuharrem İnce ''yeni parti'' iddialarına bu yanıtı verdi

 

 

 

 

Yalçın Bayer'in yazısının tamamı için...