Muharrem İnce'den ''Kemal Bey ile müzakere'' sürprizi

Muharrem İnce'den ''Kemal Bey ile müzakere'' sürprizi
Güncelleme:

Memleket Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP lideri ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ile müzakereye açık olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini ziyaret edecek olmasıyla ilgili, "Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ama gazetecilerin yazdığı haberler üzerinden konuşmam. Ben müzakereye açığım" dedi.

"Kemal Bey benden yaşça büyük. Doğrudur, genel başkanlığımı yaptı. Benim ağabeyimdir. Hürmet ederim. Siyaset başka bir şeydir.Ben CHP kültürü ile yetişmiş bir insanım. Bu insani bir çizgidir." diyen 

İnce, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuştu. İnce, adaylıktan çekilip çekilmeyeceğine yönelik soruya, şu yanıtı verdi:

"Solun 1994’teki yerel seçimlerinden bir travması var. İstanbul seçimlerinde Zülfü Livaneli ve İlhan Kesici birbirine yakın oylar aldılar. Erdoğan aradan sıyrıldı, yüzde 25 oyla seçimi kazandı. Ama o yerel seçimdi, bu genel seçim. O futbol maçıydı, bu basket maçı. Birbirine karıştırmamak lazım. Bu bir."

 

Abdulkadir Selvi'nin Hürriyet gazetesindeki yazısının tamamı için...