Oktay Vural'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Oktay Vural'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

MHP'deki görevinden geçtiğimiz gün istifa eden Oktay Vural kameralar karşısında çok sert bir açıklama yaptı.

MHP'de Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Oktay Vural, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun "AK Parti'nin MHP'den milletvekili transfer edeceği" yönündeki iddiasına tepki gösterdi.

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, MHP Grup Başkanvekilliği'nden istifası sonrası Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Oktay Vural, özetle şu ifadeleri kullandı:

"MHP olarak kadrolarımız arasında fay hatları oluşturulması ve derinleştirilmesi tuzağına düşülmeden hareket edilmelidir. Bunun derinleşmesi ve geleceğe taşınması kabul edilemez.

Dün maalesef CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘AKP, milletvekili transferi arayışında, MHP’nin 15-16 milletvekilinin AKP’ye transfer edileceği duyumu var. MİT muhalif milletvekilleri için araştırma yapıyor' gibi talihsiz, bir genel başkana yakışmayacak üslupta bir açıklama yapmıştır.

MHP’nin bu dönemde güçlenerek geleceğe taşınması konusundaki değerlendirmelerin başka bir yapı ya da parti tarafından fırsat olarak değerlendirilmesi ya da algı operasyonu yapılması, asıl hedefin MHP ve ülkücü dava olduğunu ortaya koymaktadır. Dedikodu ve duyumlarla siyaset yaparak başkalarının değirmenine su taşıyanlar, açıkçası kime hizmet ettiklerini de bilmelidir ve MHP’nin davasını, mensubiyetini bilmeyecek kadar da bu konuda bilgisiz ve fikirsiz olduklarını da ortaya koymaktadır.

MHP, 47 yıllık siyasi geçmişini şerefli bir şekilde sürdürmektedir. MHP milletvekilleri de, 47 yıllık onurlu ve şerefli mücadelenin temsilcisi olduğunun bilincidedir. Hiçbir tutum, hiçbir tercih, hiçbir politikanın MHP’de bir kırılganlığa, bir kopuşa doğru sürüklenmesine zemin oluşturması, yol açması mümkün değildir. Vazgeçilecek hiçbir insanımız, dava arkadaşımız yok. Ne söylenecekse ne yapılacaksa MHP’nin birliği ve geleceği için olacaktır. Bu konuda algı oluşturmak, fay hatlarını derinleştirmek gibi tuzakların hepsi bozulmaya mahkumdur. MHP, bir olacak, diri olacak ve iri olacaktır."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ ?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı “MHP’den 15 milletvekilinin istifa ederek AKP’ye geçebileceği” şeklindeki tespiti Ankara kulislerinde bomba gibi düşmüştü. Oktay Vural önceki gün de yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun sözlerini “CHP'nin MHP üzerinde yapılan algı operasyonuna katılması” olarak değerlendirmiş ve partisinde böyle bir milletvekilinin olmadığını söylemişti.