ORC son anketin sonuçlarını açıkladı: Bu pazar seçim olsa sonuç ne olur?

ORC son anketin sonuçlarını açıkladı: Bu pazar seçim olsa sonuç ne olur?

ORC araştırma "Bu Pazar Milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz" anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Anket sonuçlarına göre bu pazar seçim olsa AK Parti'nin oyu %30,6, CHP'nin oyu ise %26,5...

AK Parti'nin oyunun ilk kez bu kadar çok düştüğü anket sonuçlarına göre, Eski Bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kurması ile ilgili de ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Anket sonuçlarına göre, Ali Babacan'ın parti kurması halinde "oy verebilirim" diyenler yüzde 11.6 iken, Davutoğlu'na ise yüzde 8.5'lik kesim "oy verebilirim" dedi.

Bu pazar seçim olsa sorusuna ise verilen yanıtlar sonrası son oy durumu şöyle oldu:

AK Parti: %30,6
CHP: %26,2
MHP: %14,2
HDP: %8,1
İP: %3,9
SP: %1,7
Diğer: 0,8
Kararsız: 14,2

İşte ORC Araştırma'nın yaptığı anketin sonuçları:

ORC'nin kamuoyu araştırmasında seçmenlere eski Bakan Ali Babacan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı siyasi partilere oy verip vermeyecekleri de soruldu.

Ali Babacan barajı geçecek bir oy oranına sahip görünürken, Ahmet Davutoğlu hüsrana uğrayacak. Ankete katılanların yüzde 11.6’sı Ali Babacan’a oy veririm derken, Ahmet Davutoğlu’na oy veririm diyenlerin yüzdesi 8.5’te kaldı.

Öte yandan son günlerde yine kamuoyunca oldukça yer tutan kadına şiddet ve çocuk istismarları haberlerinden yola çıkarak ankete katılanlara idam cezası da soruldu.

Bir anketten daha Erdoğan'a kötü haberBir anketten daha Erdoğan'a kötü haber

Son genel seçim anket sonucu açıklandı: AK Parti ve MHP'ye büyük şokSon genel seçim anket sonucu açıklandı: AK Parti ve MHP'ye büyük şok

Son anketten Erdoğan'a kötü haber: 10 puan birden düştü !Son anketten Erdoğan'a kötü haber: 10 puan birden düştü !

 

 

 

Seçiniz...