Sandıkların açılmasına kısa bir süre kala Adil Gür'den son anket sonuçları

Sandıkların açılmasına kısa bir süre kala Adil Gür'den son anket sonuçları
Güncelleme:

1 Kasım seçiminde sonuçların en yakın tahmin eden Adil Gür, 24 Haziran seçimleri için yaptığı son anketi sandıkların açılmasına bir saat kala açıkladı.

 Adil Gür'ün anketine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk turda seçimleri kazanırken, AK Parti'nin oy oranı da yüzde 45.5. Cumhur İttifakı'nın oy oranı ise 54.2, Millet İttifakı'nın oy oranı ise 34.4 olarak çıktı. HDP ise yüzde 11.3 ile barajı aşıyor.

5 BİN 54 KİŞİYLE GÖRÜŞÜLDÜ

Adil Gür'ün anket şirketinin araştırması 21-22 Haziran 2018 günlerinde Türkiye genelinde 7 coğrafi bölgede, 46 il, 252 mahalle – köy ve belde de, 18 yaş ve üstü 2 bin 528’i kadın, toplam 5 bin 054 denekle evlerinde yüz yüze görüşerek gerçekleştirildi. 

İŞTE ANKETİN YAPILDIĞI İLLER

Anket Adana, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Van ve Zonguldak’ta yapıldı.

Sandıkların açılmasına kısa bir süre kala Adil Gür'den son anket sonuçları - Resim : 1

ERDOĞAN İLK TURDA KAZANIYOR

Yüzde 1.6 artı ve eksi hata payı ile açıklanan anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 53.5 olarak çıktı. Muharrem İnce diyenler, yüzde 29.1çıkarken, Meral Akşener diyenler yüzde 8.1, Selahattin Demirtaşdiyenler ise yüzde 8.8'de kaldı. Temel Karamollaoğlu için yüzde 0.3 oy çıkarken, Doğu Perinçek diyenler yüzde 0.2 oldu.

Sandıkların açılmasına kısa bir süre kala Adil Gür'den son anket sonuçları - Resim : 2

AK PARTİ'NİN OY ORANI

"Milletvekili Seçiminde Kime Oy Vereceksiniz?" sorusuna ankete katılanların yüzde 45.4'ü AK Particevabı verirken, yüzde 25.5'i CHP, yüzde 11.3'ü HDP, yüzde 8.3'ü İYİ Parti, yüzde 0.6'sı Saadet Partisi cevabı verdi. 

"CUMHUR İTTİFAKI AÇIK ARA ÖNDE"

Adil Gür'ün anket sonuçlarına göre AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 54.2 olurken, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve DP'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 34.4 çıktı.

Seçim anketlerinde son sonuçlar Seçim anketlerinde son sonuçlar

 

 
 
 
 

Seçiniz...