Başbakan'dan ''cep''te vergi indirimi müjdesi
Kasko sigortasında flaş gelişme
Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası üretimine başladı

Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıl Dönümü

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: - "Biz ekmeğimizi, lokmamızı paylaşırız asla ve asla vatanın bölünmesine müsamaha göstermeyiz"

Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıl Dönümü
A+ A-

ŞANLIURFA (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Biz ekmeğimizi, lokmamızı paylaşırız asla ve asla vatanın bölünmesine müsamaha göstermeyiz" dedi.

Çelik, Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Bakanlar Kurulu üyelerinin katılımıyla GAP Arena Spor Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu günün Şanlıurfa'nın kurtuluşunun, destan yazmasının yıldönümü ve İstiklal Madalyası'nı alma günü olduğunu belirtti.

Bu vatan, ezan, bayrak için canından vazgeçen bütün milli mücadele kahramanlarını rahmetle andığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa'nın yiğit evlatları, canlarıyla kanlarıyla tarih yazdılar. O tarihi okuyamayanlar veya okumaktan aciz olanlar; birliğimize, beraberliğimize, huzurumuza kastetmeye çalışanlar, başaramadınız. Allah'ın izniyle bundan sonra da başaramayacaksınız. Şanlıurfa'nın geçmişine toslayıp, yerle yeksan olacaksınız. Bu salondan şu ses yükseliyor: 'Şanlıurfalılar 523 bin Suriyeli kardeşimizle ekmeğini paylaşıyor, varsa başka ihtiyacı olan milletler onlarla da Şanlıurfalı ekmeğini paylaşmaya hazır.' Biz ekmeğimizi, lokmamızı paylaşırız asla ve asla vatanın bölünmesine müsamaha göstermeyiz."

Çelik, Şanlıurfa halkının, İstiklal Madalyası'nı ülkenin birliği ve kardeşliğinin nişanesi olarak taşıyacağını ifade etti.

Madalyanın verilmesinde emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bütün milletvekillerine teşekkür eden Çelik, konuşmasını, Şanlıurfa'nın kurtuluş şiirinden "Kolumu salladım toplar oynadı, Karataş içinde çete kaynadı, yaşasın Urfalılar teslim olmadı" dizeleriyle tamamladı.