Sinan Oğan: ''MHP’de özlenen değişim tüm yeni arayışları bitirir''

Sinan Oğan: ''MHP’de özlenen değişim tüm yeni arayışları bitirir''
Güncelleme:

MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin karşısına rakip olarak çıkmaya hazırlanan Sinan Oğan'ndan çarpıcı açıklama.

Meral Akşener ile Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın liderliğindeki yeni siyasi oluşum tüm hızıyla çalışmalarını sürdürürken, bir başka muhalif isim de dikkatleri üzerine çeken bir açıklama yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye karşı muhalif olan isimlerden olan Sinan Oğan, Meral Akşener ve arkadaşlarının yeni parti oluşumuna destek vermezken, kendi yol haritasını da açıkladı.

Sinan Oğan, “Yeni parti kuran arkadaşlarımız, Türkiye’nin önüne bir seçenek sunduklarını söylüyorlar. Eğer başarırlarsa bu seçeneklerden birisi olur” dedi. Oğan ayrıca "biz de MHP Genel Başkanlığı mücadelesi veriyoruz. Beni destekleyenler çok. Başarırsak her şey düzelir" dedi.

"YUVAYA DÖNECEKLER"

Sinan Oğan Sözcü gazetesinden Nil Soysal'a verdiği röportajda "Siyasete MHP'de başladım ve MHP dışında da ne bir başka parti ne de başka oluşumda hiç yer almadım. Benim A planım da, B planım da, C planım da MHP'dir." derken yeni siyasi parti oluşumu için de çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"Kendilerine başarılar diliyorum. MHP içerisinde kalıp Genel Başkanlık mücadelesi verirken başka bir siyasi oluşumu desteklemem zaten söz konusu olamaz. Yeni parti kuran arkadaşlarımız, Türkiye'nin önüne bir seçenek sunduklarını söylüyorlar. Eğer başarırlarsa bu seçeneklerden birisi olur. Biz de MHP Genel Başkanlığı mücadelesi veriyoruz. Biz burada başarırsak bu daha da ciddi bir seçenektir. Dolayısıyla bir değil Türkiye'nin önünde iki seçenek olur. Şundan emin olun ki, biz MHP'de özlenen, beklenen değişimi sağladığımız gün bütün yeni arayışların hepsi anlamını yitirecektir. Türk milliyetçileri yuvasına dönecek ve MHP çatısı altında yeniden toplanacaktır."

Sözcü

Etiketler MHP sinan oğan