''Davutoğlu gerçekler ortaya çıkarsa mahçup olur''
İstifası istenen başkandan olay olacak hareket
Hoffenheim - Başakşehir: 3-1

Tbmm Başkanı Kahraman Pakistan'da

Kahraman, Pakistan Ulusal Meclis Başkanı Sadık ile bir araya geldi

Tbmm Başkanı Kahraman Pakistan'da
A+ A-

İSLAMABAD (AA) - TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Pakistan Ulusal Meclis Başkanı Serdar Ayaz Sadık ile bir araya geldi.

Sadık'ın Meclis Binasındaki makam odasında gerçekleşen görüşmeye iki ülke heyetleri de katıldı.

Görüşmenin ardından Kahraman, Parlamento Şeref Defterini imzaladı.

Kahraman Şeref Defterine, "TBMM Başkanı sıfatıyla parlamento üyesi arkadaşlarımla beraber derin, köklü, tarihi, kültürel ve sosyal bağlarla bağlı olduğumuz dost ve kardeş Pakistan'ın Millet Meclisini ziyaret etme fırsatını bulduğum için mutluluk duymaktayım. İslam düşüncesinin bilgeliğinin ve irfanının güçlü temsilcisi Muhammed İkbal'in evlatları kardeş Pakistan halkının temsilcisi Milli Meclisin bu güzel ülkenin gelişme ve kalkınmasında oynadığı öncü rolü daima başarıyla sürdüreceğine inancım büyüktür" diye yazdı.

Kendisine ve heyetine gösterilen ilgiye teşekkür eden Kahraman, Türk milletinin derin sevgi ve saygılarını iletti.

Kahraman, Pakistan Ulusal Meclis Başkanı Sadık'a, 1909 tarihli Lahor Kenti'nde yayımlanan Vatan Gazetesi Sahibi Muhammed İnşallah Efendi aracılığıyla Hicaz Demiryolu'nun yapımına maddi katkıda bulunanlara madalya verileceğine dair Sultan Reşat'ın padişah emri ile İnşallah Efendi'nin 30'uncu takside katılarak nikel madalya almaya hak kazananların isimlerini belirten mektubunu armağan etti.

Türkiye ve Pakistan arasındaki dostluğa katkı sağlayan herkese teşekkür eden ve bu dostluk ve işbirliğinin daima devam etmesi dileğinde bulunan Kahraman, sözlerini Urduca "Yaşasın Pakistan" diye tamamladı.