Ümit Özdağ’dan Kuşadası’nda Ergün Poyraz’a destek açıklaması

Ümit Özdağ’dan Kuşadası’nda Ergün Poyraz’a destek açıklaması

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 11 Nisan'da darbedilen yazar Ergün Poyraz'ın yanında olduklarını bildirdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 11 Nisan’da darbedilen yazar Ergün Poyraz’ın yanında olduklarını bildirdi.

Özdağ, Kuşadası Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, Ergün Poyraz’ın cumhuriyetin kuruluş esaslarını benimseyen ve kararlılıkla savunan araştırmacı gazeteci olduğunu savundu.

Kuşadası Belediyesindeki yolsuzluk iddiasına ilişkin suç duyurusunda bulunan Poyraz’ın evinin önünde darbedildiğini anımsatan Özdağ, “Saldırıyı düzenleyen çetenin, çetenin arkasındakilerin, onlarla iş birliği yapanların hepsinin hukuki ve siyasi anlamda takipçisi olacağız. Ergün Poyraz’ın dökülen kanının hesabını bu süreçle ilişkisi olan herkesten soracağız.” dedi.

Özdağ, “Bir gazeteci ‘İhalede yolsuzluk var’ dediği için, o ihaleyi alan şirketin mensupları tarafından dövülüyor. Olay sonrası Sayın Kuşadası Belediye Başkanı, Ergün Poyraz’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu mu, bulunmadı. Başka da bir şey demiyorum.” ifadesini kullandı.

Özdağ, şunları söyledi:

“Cumhuriyetin kuruluş esaslarını benimseyen ve kararlılıkla savunan bir aydın, araştırmacı ve gazetecidir Ergün Poyraz.  Bir FETO terör örgütü tarafından hedef alınmıştır. Ergenekon kumpasında ilk tutuklanan kişi olmuş. Yıllarca Silivri zindanlarında ağzından ‘’of’’ lafı çıkmadan F AKP zulmüne direnmiş bir insandır. Şimdi bu Türk aydını memleketine gelmiş memleketine yerleşmiş burada araştırmacı gazeteciliğine devam etmiş, yeni yeni kitaplar yazmış ve yazmaya devam etmekte en son kitabı da birkaç gün önce ‘’İstanbul Sözleşmesi ve Kadın’’ konulu bir çalışmayı yayımlamış bilimsel çalışmalarını sürdüren bir insan. Belediyede yapılan bir ihaleyle ilgili bir yolsuzluk duyurusunda bulunduğu için 6 kişi tarafından evinin önünde öldüresiye dövülmüştür. Haberi alır almaz aradım ve doktoruyla konuştum doktoru durumunun kritik olduğunu söyledi. Şükürler olsun ki kendisi bu ağır saldırıya atlattı, sağlığına kavuştu bugün de kendisini evinde ziyaret ettim. Kendisi de bu basın toplantısına gelecekti ancak doktoruna telefonda sorunca gitmemesini önerdi. Bu arada bu saldırıyı yapan 6 kişiden 5 tanesi tutuklanmış. Buradan Türk Kamuoyuyla ve Kuşadası kamuoyuyla Zafer Partisi Genel başkanı olarak paylaşmak isterim. Ergun Poyraz tek basına kalmayacak.”

Basın açıklamasından sonra Kuşadası Ticaret Odası ve Kuşadası Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nı ziyaret eden Özdağ, daha sonra partisinin düzenlediği iftar programına katıldı. Ümit Özdağ, yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar programından sonra kentten ayrıldı.

Yazar Ergün Poyraz, 11 Nisan’da Davutlar Mahallesi’ndeki evinin önünde darbedilmiş, olayla ilgili gözaltına alınan 6 şüpheliden 5’i tutuklanmıştı.