Yalçın Akdoğan ölümden döndü

Suriye tarafından atılan ve Kilis'e düşen roket mermisi Yalçın Akdoğan’ın bulunduğu valilik binasının hemen yüz metre yakınındaki Tekye Camii'nin minaresinin yanına düştü.

A+ A-

Suriye’den atılan roket mermisi, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın bulunduğu Kilis Valiliği binasının 100 metre yakınındaki Tekye Camisi avlusuna düştü.

Akşam gazetesinden Lokman Happani'nin haberine göre Kilis’e atılan roketlerden dolayı 17.15 sıralarında  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Kilis’e geldi. Önce valilik makamına geçen Akdoğan daha sonra toplantı salonuna geçerek yetkililerle görüştü. Toplantı salonunda bilgi aldığı sırada saat: 18.55 sıralarında Suriye’deki DAEŞ mevzilerinden atılan roket mermisi Akdoğan’ın bulunduğu valilik binasının hemen yüz metre yakınındaki Tekye Camii'nin minaresinin yanına düştü. 

HÜKÜMET OLARAK BURADAYIZ

Vatandaşlara sağduyu çağrısında bulunan Akdoğan, Kilis'te toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığını hatırlatarak, "Sağduyu içerisinde olmak gerekiyor. Bu olaylardan sonra fevri davranmak, protestoya yeltenmek veya bunu birtakım çevrelerin kaşıması bu doğru bir şey değildir. Sorunun çözümüne bir katkı sağlamaz. Biz devlet olarak hükümet olarak buradayız. Milletvekillerimiz burada. Bütün ilgili kurumlarımız ne yapılması gerekiyorsa gerekenleri yapıyor" dedi. 

AKDOĞAN: TSK KARŞILIK VERDİ

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, roket mermisi düşen Kilis'i ziyaret edip, ilgili kurumlarla durumu değerlendirdiklerini, ilave tedbirleri bugün Bakanlar Kurulu'nda görüşeceklerini belirtti. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan valilikte yaptığı açıklamada  "Türk Silahlı Kuvvetleri angajman kuralları çerçevesinde anında karşılık vermiştir. Vatandaşlarımıza sağduyu çağrısı yapıyorum. Hangi adım atılması gerekiyorsa bunlar atılacak" dedi.