Yıldırım bu sefer ‘’Kürdistan’’ demedi

Cumhur İttifakı’nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım Diyarbakır’da “Kürdistan” dediği açıklamasıyla ilgili soruyu bu sefer “Kürdistan” demeden yanıtladı.

Yıldırım bu sefer ‘’Kürdistan’’ demedi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında İSTOÇ esnafıyla buluşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinde kullandığı “Kürdistan” ifadesi ile soru üzerine, “Bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet kurulmadan önce bölgelerde, Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı. Ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu temsilcileri bir araya getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığını kazanması için büyük bir mücadele başlattı. Olay bu” dedi.

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün attığı tweetleri hatırlatması üzerine, “Sayın Bahçeli mitili İstanbul’a attı. 23’üne kadar da Cumhur İttifakı adayı için tüm teşkilatıyla çalışmaya devam ediyorlar. Onun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez”  ifadesini kullandı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News