Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !
Yaz saati uygulaması için flaş karar !

Yıldırım’dan gençlere müthiş çağrı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu..

Yıldırım’dan gençlere müthiş çağrı
A+ A-

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Şehitlerimiz bir daha bu toprakları vatan yaptılar. Milletimiz, 7 Ağustos'ta demokrasi mührünü Yenikapı'ya vurdu" dedi. 

Yıldırım: "Biz orada İstanbul kadar muhteşemdik. Dünya büyük bir mesaj verildi. Pazar günü uzlaşma kapısı aralanmıştır. Bu zemini koruyacağız. Türkiye'yi ve Meclis'i bombalatan o adam hak ettiği cezayı alacak. Şehit ve gazilerimizin akan kanlarının hesabı sorulacak. Silahlı bir güce karşı nasıl bir silahsız gücün üstün geldiğini tarih kitapları yazacak.  Yatırımcının önündeki engelleri kaldırıyoruz. Tasarrufları artırmak için BES'i otomatik hale getiriyoruz. Kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatifçilerin 640 milyon TL tutarındaki borcunu 5 yıl vadeye yayıyoruz" ifadelerini kullandı. 

İşte Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

AKP Grup Toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanlığı’na 10 bin polis alınacağını belirterek, ”Gençlerimizi, vatanını milletini seven gençlerimizi bu şerefli mesleğe girmeleri için çağrı yapıyorum” dedi. Yıldırım ayrıca 15 bin sözleşmeli öğretmenin alınacağını da sözlerine ekledi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşması salondakilerin ‘Tekbir, Allahü ekber’ sesleriyle sık sık kesildi.

“14 AĞUSTOS GÜNÜ GENEL MERKEZİMİZDE OLACAĞIZ”

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım “FETÖ terör örgütü ’14 Ağustos’u bekleyin’ diyor. 14 Ağustos önemli çünkü AK Parti’nin 15’inci kuruluş yıl dönümüdür. Bu kuruluş yıl dönümünde AK Partililere yakışır şekilde anacağız. O gün genel merkezimizde olacağız hep beraber ” dedi.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları…

79 milyon vatann evladıyla oradaydık. Er meydanında bir olduk, diri olduk. Hep birlikte Türkiye olduk.

Bütün darbeleri içimiz kan ağlayarak hatırladık. Ancak 7 Ağustos’ta darbeler tarihini bir daha açmamak üzere kapattık.

İnsanımız vatanı için demokrası için 15 Temmuz’da Hakka yürüdü.

“7 AĞUSTOS’TA DEMOKRASİ ZAFERİNİN MÜHRÜNÜ YENİKAPI’YA VURDU”

7 Ağustos’ta demokrasi zaferinin mührünü Yenikapı’ya vurdu. Tüm dünyanın gözü İstanbul’daydı. Farklılıklarımızla biriz bir bütünüz.

O teröristbaşı Türkiye’ye gelecek hesap verecek. Türkiye’yi bombalatan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. O eli kanlı katilden hesap sorulacak.

15 Temmuz gecesinde herkes aynı hedefteydi. Medyamız, savcılarımız, polislerimiz, valilerimiz ve her şeyden önce kahraman milletimiz hep biraradaydık.

Bu demokrasi tarihinde bir ilktir. Silahlı bir darbeye silahsız bir gücün halkın nasıl galip geldiğini tarih yazacak.

OYUNU BOZACAĞIZ

Demokrasi nöbetleri devam ederken iş güçte devam etti. Bundan sonra daha da fazla çalışıp oyun kuranların oyununu bozacağız.

Bildiğiniz gibi muhalefetle görüşmeler yaptım. KHK’lar ile ilgili bilgilendirmeler yaptım. AB Konseyi genel sekreteri ile görüştüm. Faydalı görüşmeler yaptık.

Türkiye’deki gelişmeleri yerinde görmeye geldiğini ifade etti ve çok etkilendiğini söyledi.

Bugün Cumhurbaşkanımız işadamlarımızla Rusya’ya gitti. Enerjiden turizme çok sayıda görüşmeler yapacaklar.. Türkiye’nin dostluğu herkes için önemlidir.

RUHLARINI 1 DOLARA SATAN MÜPTEZELLERE..

Ey şehitler size söz veriyoruz. Bu aziz vatanı namertlere kalleşlere, ruhunu 1 dolara satanlara müptezellere teslim etmeyeceğiz. 15 Temmuz’da Türkiyeyi karanlığa götürmek isteyenler başaramadılar.

Allah tuzaklarını başlarına çevirdi. Katiller kaybetti demokrasi kazandı. Birlikte başardık. İhanetin hesabını soracağız. Türkiye’yi daha demokratik, şeffaf ve ileri bir noktaya getireceğiz.

“DEMOKRASİ NÖBETLERİNE VİRGÜL KOYUYORUZ”

Yarın nöbetlere bir virgül koyacağız. Plastik taburelerin üzerinde uyuyup nöbete devam eden yaşlıların elinden öpüyorum.

Meydanlardaki coşkuyu bir an önce düşürmeyen o kahraman gençlerimize teşekkür ediyorum. O gençler bize hakkını helal etsin. O karanlık geceyi aydınlatan en ön saflardaki yiğitlerdir. Onlar bu kahpe girişime bedenlerini siper etti.