Profesöre yüzde 16, imama yüzde 100 ek ödeme ayıbı

Sağlık Bakanlığı yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yapılacak ek ödeme katsayılarını yayımladığı genelgeyle duyurdu. Genelgeye göre COVID-19 servislerinde çalışan sağlık emekçileri yüzde yüz oranında bir ek ödeme alacakken tabip dışı görev yapan profesörler yüzde 16, eczacılar yüzde 70, din görevlileri yüzde 100 oranında ek ödeme alacak.

Profesöre yüzde 16, imama yüzde 100 ek ödeme ayıbı
A+ A-

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasıyla ilgili usul ve esaslara ilişkin genelgeyi yayımladı.

Söz konusu genelgeye göre, Covid-19 servislerinde çalışan, Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında görevlendirilen sağlık çalışanları, görev yaptıkları süre için yüzde 100 oranında bir ek ödeme alacak.

Sağlık görevlilerinin sadece görev yaptığı sürenin tamamında Covid-19 servisinde çalışanları, bu süreler için yüzde 100 oranında bir ek ödeme alacak.

Bu görevlendirme kapsamında tabip dışı olanlar ise profesörse yüzde 16, eczacı ise yüzde 70, genel idare çalışanı ise yüzde 89, sadece yardımcı hizmet ve din hizmetleri görevlisi ise yüzde 100 oranında ek ödeme alacak.