"Daha İyi Bir Gelecek İyi Bir Mobille Mümkün Olacak"

Vodafone Türkiye CEO'su Öğüt:- "1 Nisan sabahı yepyeni bir teknolojiye uyanacağız. Daha iyi bir gelecek iyi bir mobille mümkün olacak"- "Bugün olduğu gibi gelecekte de her şey mobil, mobil de her şey olacak. Mobili her şey yapan her yere gidebilmesi"- "Bi

"Daha İyi Bir Gelecek İyi Bir Mobille Mümkün Olacak"
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt, bu yılki GSMA Dünya Mobil Kongresi temasının "Mobil Her Şeydir" olarak belirlendiğini belirterek, "1 Nisan sabahı yepyeni bir teknolojiye uyanacağız. Daha iyi bir gelecek iyi bir mobille mümkün olacak" dedi.

Vofadone tarafından yapılan açıklamaya göre, GSMA Dünya Mobil Kongresi için Barselona'da bulunan Vodafone Türkiye CEO'su Öğüt kongreyi değerlendirdi.

Kongrenin bu yılki temasının "Mobil Her Şeydir" olarak belirlendiğini aktaran Öğüt, "Yaşamımızın her anında mutlaka bir mobil teknoloji var. Mobil, artık sadece bağlantılı olmayı ifade etmiyor, her şeyi kapsıyor, kim olduğumuzu bile tanımlar hale gelmiş durumda. Dünya Mobil Kongresi’nin ana temasında da vurgulandığı gibi, artık her şey mobil, mobil de her şey olacak" ifadelerini kullandı.

Vodafone olarak, dijitalleşmenin dönüştürücü gücüne inandıklarını ve geleceği dijitalleşmenin şekillendireceğini düşündüklerini kaydeden Öğüt, "Mobili her şey yapan her yere gidebilmesi. Bu gücüyle mobil genişbant, yaşamımızın her saniyesine nüfuz edecek, her fırsatta karşımıza çıkacak, yaşam biçimlerimizi değiştirecek" yorumunu yaptı.


- "4,5G için gün sayıyoruz"


Gökhan Öğüt, Türkiye'nin de bu mobil değişimde tarihi bir adım atarak 4,5G için gün saydığını belirterek, "Aslında biz de hep hayalini kurduğumuz bağlantısız hayata doğru daha emin adımlarla gidiyoruz. 1 Nisan sabahı yepyeni bir teknolojiye uyanacağız. Daha iyi bir gelecek iyi bir mobille mümkün olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Vodafone olarak kendilerinin de Türkiye'nin en ücra köşelerine kadar müşterilerini son teknoloji ile tanıştırmak için gün saydıklarına işaret eden Öğüt, "Böylelikle 2010 yılından bu yana 5 kıtada 20 ülkede sunduğumuz 4G ve üstü teknolojileri Türkiye'deki müşterilerimize sunacağız. Dünya Mobil Kongresi'nde örneklerini de gördüğümüz üzere 4,5G, hemen ardından 5G’yi ve nesnelerin internetini de getirecek. Nesnelerin interneti ile herkesin bir dokunuşla istediği bilgiye ulaşacağı, yaşamın her zaman, her yerde çok hızlı ve kesintisiz akacağı bir geleceği yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News