Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama
Türkiye'de ilk kez 'flakka'' adlı uyuşturucu kullanan bir kişi görüntülendi

"IŞİD çocukları keskin nişancı olarak kullanıyor"

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, IŞİD'in çocukları keskin nişancı olarak yetiştirdiğini iddia etti.

"IŞİD çocukları keskin nişancı olarak kullanıyor"
A+ A-

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Fırat Kalkanı harekatında ÖSO'ya zor anlar yaşatan terör örgütü DEAŞ'lı keskin nişancı çocukların fotoğraflarını paylaştı. Ağar, terör örgütünün parmak hassasiyeti yüzünden kadın ve çocukları keskin nişancı yaptığını söyledi.

Emekli Özel Harp Subayı Terör ve Güvenlik Uzman Abdullah Ağar çok çarpıcı fotoğraflar paylaştı. Dört çocuk fotoğrafı paylaşan Ağar, bu karelerdekilerin ÖSO'nun ele geçirdiği DEAŞ'lı çocuk militanlar olduğunu iddia etti.

57fe4f3318c7732d6ca0e985.jpg

Ağar, fotoğraflarla birlikte yazdığı metinde, "Sahadaki kaynaklar, Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında ÖSO’nun bu zor ilerleyiş sırasında pek çok ağır çatışmaya girdiğini, karşı saldırılara maruz kaldığını, pusu ve baskınlar verdiğini, bombalı araç veintihar saldırılarına uğradığını ifade ediyor. Bununla birlikte ÖSO’nun TSK desteğinde ilerleyişine devam ettiği, yaşanan bu çatışmalarda bir kısım DEAŞ teröristini de canlıolarak ele geçirdikleri haber veriliyor." ifadelerini kullandı.

Fotoğraflar 8 Ekim’de Rail köyünde, 6 Ekim’de Ziyadiye köyünde ve 5 Ekim’de Türkmenbarih köyünde çekilmiş. Ağar, özellikle Türkmenbarih köyünde ele geçirilen DEAŞ’lı çocuk savaşçının ÖSO’ya zor anlar yaşattığını ifade ediyor. DEAŞ’lı çocuk savaşçı elindeki keskin nişancı tüfeğiyle, çatışma bölgesinin gerisindeki hakim çatılardan ÖSO’yu etkili bir şekilde ateş altına almış. Oldukça isabetli atışlarla zor anlar yaşatmış.

57fe483b18c7732d6ca0e8e8.jpg

En nihayet DEAŞ'lı çocuk savaşçıyı canlı olarak ele geçirmişler. Ağar DEAŞ'ın çocuk ve genç kızları, parmak hassasiyetleri yetişkin erkeklere göre çok daha yüksek olduğu için tercih ettiğini söylüyor.