"Palermo'yu İzlemeye Dayanamıyorum"

- Palermo Başkanı Zamparini: "(8 teknik direktör değişikliği) İnsanlar çıldırdığımı düşünüyor ama bu doğru değil"

"Palermo'yu İzlemeye Dayanamıyorum"
A+ A-

ANKARA (AA) - İtalya 1. Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Palermo'nun başkanı Maurizio Zamparini, bir sezonda 8 teknik adam değiştirmesinin ardından gelen eleştiriler karşısında kendini savundu.

İtalya'da Radio 24'e konuşan 75 yaşındaki Zamparini, takımla 4 maça çıkan İtalyan teknik adam Walter Novellino'nun hafta başında görevine son verilmesinin ardından medyada yer alan eleştirilere cevap verdi.

Zamparini, bu sezon Palermo'da 8 teknik adam değişikliğine gitmesinin nedenine ilişkin soruya, "İnsanlar çıldırdığımı düşünüyor ama bu doğru değil." cevabını verdi.

Palermo'nun son maçlarında kötü futbol oynadığını söyleyen Başkan Zamparini, "Palermo'yu izlemeye dayanamıyorum. Son iki maçta 6 gol yedik. Kolay değil, Novellino'ya değer veriyorum ama ayrılma vakti gelmişti. Bir ayağımız Serie B'de ve ligde kalmak için gereken düşünce yapısına sahip değiliz." değerlendirmesinde bulundu.

İtalya medyasında yer alan haberlerde, Palermo'nun bu sezon görevine son verdiği teknik direktörler arasında yer alan Davide Ballardini veya Giuseppe Iachini'nin tekrar çağrılabileceği, buna rağmen Palermo'da yaşanan belirsiz ve karışık durumlar nedeniyle takımın toparlanmasının zor olduğu ifade edildi.

Son olarak konuk ettiği Lazio'ya 3-0 yenilen Palermo, 32 maçta elde ettiği 28 puanla küme düşme hattının ilk sırasında yer alıyor.

Palermo'da 2002'den bu yana başkanlık görevini sürdüren Zamparini, bu süreçte 35'in üzerine teknik adamı göreve getirmişti.