Rehin alınmıştı... Şoke eden ifade !

Pendik'te bir okulda nişanlısı tarafından rehin alınan kişinin ifadesi şoke etti.

Pendik'te  bir okulda nişanlısı U.D. (22) tarafından rehin alınan 19 yaşındaki H. K., polis sorgusunda nişanlısını sevdiğini belirterek şikayetçi olmadığını söyledi.

Kendisini bıçak zoruyla rehin aldığı gerekçesi ile tutuklanan U.D.'nin nişanlısı H. K., polise ifade verdi.  İfadesinde 1 yıldır nişanlı olduklarını  söyleyen H. K., nişanlısı ile ailevi ve kıskançlık nedeni ile anlaşamadığı için 7 ay önce ayrıldıklarını, bir süre sonra yeniden barıştıklarını söyledi.

POLİSE İFADE VERDİ

Olaydan önceki akşam nişanlısı Whatsapp üzerinde yaptıkları yazışma sırasında tartıştıklarını, bu nedenle onun numarasını engellediğini söyleyen H. K.,  "Kendisinden ayrılacağımı söyledim ve numarasını engelledim. Bu mesajı da sildim. Diğer gün U. benim çalıştığım liseye geldi. Benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de tenha diye okulun tuvaletine götürdüm. Bana, onu aldattığımı söyledi. Bana hakaret etti. Tartışma büyüdü. Cebinden çıkardığı siyah renkli çakı benzeri bıçağı bana gösterdi ve beni darp etmeye başladı. Eliyle yüzüme vurdu. Ben de yardım istedim. Bağırma sesimi duyan müdür yardımcısı geldi. U., müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada U.'un elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. U. hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. U.'nun isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silahı yoktu" dedi. 

'SEVİYORUM' DEDİ, ŞİKAYETÇİ OLMADI

Bir süre sonra polisin geldiğini söyleyen H. K., "U., 'ya benimle birlikte olursun ya da seni gebertirim' dedi ve boğazımı sıktı" dedi.  Olay yerine gelen polislerin U. ile konuşmaya başladığını, konuşma esnasında onu etkisiz hale getirerek yakaladıklarını söyleyen H. K., "U.'un psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. U. benim nişanlımdır, kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yakalamasından, tehdit ve hakarette bulunmasından dolayı şikayetçi değilim" dedi. 

DHA