Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu 17:30'da Bakan Koca başkanlığında toplanacak. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapılacak.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:30'da video konferans yöntemiyle toplanacak.

Bakan Koca, toplantının hemen ardından yazılı açıklama yapacak.

OMICRON VARYANTI ENDİŞE YARATIYOR

Dünya Sağlık Örgütü'nün "Bulaşıcılık hızı göz önüne alındığında, Omicron'un küresel olarak yayılma olasılığı yüksek" açıklamasını yaptığı Omicron varyantı, Türkiye'de de endişe yarattı.

Bakan Koca, Omicron varyantı ile ilgili olarak son olarak, "Varyant olmasına rağmen önemli bir kapatma düşünmüyoruz. Önerdiğimiz tedbirler maske ve mesafe. Koronavirüsün yeni türü şu an bizde yok. Yeni türe karşı alacağımız tedbir maske ve mesafe virülansın düşük olma ihtimali olabilir.Uğur Şahin ile görüştüm, bir iki hafta içinde BioNTech'in ne kadar etkili olduğunu açıklayacaklar" demişti.

KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Sağlık Bakanlığ'nın dün açıkladığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'na göre, Türkiye'de son 24 saatte 359 bin 420 Covid-19 testi yapıldı, 25 bin 216 kişinin testi pozitif çıktı, 207 kişi yaşamını yitirdi.

İyileşen hasta sayısı 24 bin 498 olarak açıklandı.