Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Sağlık Komuta Merkezinde Telekonferans İle Hizmet Verecek Gönüllü Tercüman Aranıyor

DİYARBAKIR'da Sağlık müdürlüğü, Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurarak, Sağlık Komuta merkezinde kentteki yabancılarla yapılabilecek...

Sağlık Komuta Merkezinde Telekonferans İle Hizmet Verecek Gönüllü Tercüman Aranıyor
A+ A-

DİYARBAKIR'da Sağlık müdürlüğü, Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurarak, Sağlık Komuta merkezinde kentteki yabancılarla yapılabilecek görüşmelere telekonferans sistemi ile katılarak yardımcı olması için gönüllü tercümanlara ihtiyaç duyduğunu belirtti. Talepte Arapça, Kürtçe ve İngilizce bilen gönüllü tercümanların arandığı belirtildi.

Diyarbakır il Ambulans Servisi Başhekimlik Komuta Kontrol Merkezi, Sağlık Komuta Merkezi'nde yabancılarla yapılabilecek görüşmelerde daha iyi hizmet sunmak amacıyla farklı dillerde tercümanlık yapacak gönüllü kişilere ihtiyaç bulunduğunu belirtince Sağlık Müdürlüğü, Diyarbakır il Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurdu. Sağlık Müdürlüğünden her iki kuruma gönderilen yazıda şöyle denildi:

"Diyarbakır il Ambulans Servisi Başhekimliği'nin yazısına istinaden, sağlık komuta merkezinde yabancı uyruklu vatandaşlarla yapılabilecek görüşmelerde daha iyi hizmet sunmak amacıyla farklı dillerde tercümanlık yapacak gönüllü kişilere ihtiyaç bulunmaktadır. Söz konusu gönüllü tercüman ihtiyacının giderilmesi amacıyla Sağlık komuta merkezinde yapılacak telefon görüşmelerine telekonferans sistemi ile katılabilecek ve gönüllü olarak hizmet verebilecek personel bilgilerinin, ayrıca ilgili personellerin hangi dillerde tercümanlık hizmeti verebileceklerinin tarafımıza bildirilmesi hususunun gereğini arz ederim."

Yetkililer, Sağlık Komuta merkezinde telekonferans yöntemi ile yabancı uyruklu kişilerle yapılacak görüşmelerde yardımcı olması istenen gönüllü tercümanlarda özellikle Arapça, Kürtçe ve İngilizce bilen gönüllü tercümanlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.