Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması

Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Havran İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sağlık haftası etkinlikleri kapsamında "Sağlık için hareket edelim" sloganıyla...

Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
A+ A-

Havran İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sağlık haftası etkinlikleri kapsamında "Sağlık için hareket edelim" sloganıyla obezite hastalığına dikkati çekmek için sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenledi. Havran Ziraat Odası önünde başlayan yürüyüş tekrar Ziraat Odası önünde son buldu.

Yürüyüşe, Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Havran Belediye Başkan Vekili Turgay Kılıç, Havran Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Kıymet Doğan, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Temsilcileri sağlık görevlileri, vatandaş ve öğrencilerden oluşan heyet katıldı.

Havran Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr.Kıymet Doğan "Son yıllarda sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamla birlikte hızla yaygınlaşan obeziteye dikkati çekmek için düzenlenen yürüyüşte, "Obeziteye dikkat, yaşamına hareket kat. Her gün 10 bin adımda obezite mücadele hareketi başlıyor"dedi.

Havran Kaymakamı Yasin Öztürk ve Havran Belediye Başkan Vekili Turgay Kılıç yaptıkları açıklamada Sağlık yaşam için yürüyüşün önemli olduğunu belirterek vatandaşlarımızın özellikle sabahları mutlaka yürüyüş yapmalarını tavsiye ettiklerini ifade ettiler.

Havran İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri yürüyüşe katılarak destek verdiler.