Galatasaray zirveyi sevdi: Bursaspor 1 - 2 Galatasaray
Barzani son sözünü söyledi ! Referandum olacak mı ?
''Koltuklar kirlenmesin'' diye otobüste ayakta gittiler

Savcı hakimi böyle tehdit etmiş

FETÖ'cü savcıdan hakime "cezaevindeki yerini ayırdık" tehdidi.

Savcı hakimi böyle tehdit etmiş
A+ A-

Denizli'de FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan savcının, 15 Temmuz'dan 2 gün önce bir hakimi telefonla arayarak, "Seninle hesaplaşma vaktine az kaldı, cezaevindeki yerini bile ayırdık" diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı

Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı  çıkarılan savcının, 15 Temmuz'dan 2 gün önce İstanbul'da görevli bir hakimi  telefonla arayarak, "Seninle hesaplaşma vaktine az kaldı, cezaevindeki yerini  bile ayırdık." diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı. 
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Denizli'de FETÖ'nün darbe  girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, İstanbul'da görevli bir hakim tanık  olarak dinlendi.
 
Hakim, darbe girişiminin ardından Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulunca  (HSYK) meslekten ihraç edilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan eski Denizli  Cumhuriyet Savcısı Selahattin Piştav'ın 13 Temmuz'da kendisini telefonla  aradığını ve "Seninle hesaplaşma vaktine az kaldı, cezaevindeki yerini bile  ayırdık." sözlerini sarf ettiğini belirtti. Hakimin beyanları, soruşturma  dosyasına eklendi.
 
Selahattin Piştav'ın darbe girişiminden önce Denizli Cumhuriyet  Başsavcılığına başvurarak 6-16 Temmuz'da yıllık iznini yurt dışında geçirmek için  talepte bulunduğu, talebi değerlendiren HSYK'nın Piştav'a izin verdiği öğrenildi.
 
Ailesini Türkiye'de bırakarak 6 Temmuz'da tek başına yurt dışına  çıktığı ve halen yurt dışında olduğu tespit edilen Piştav'ın, 17-25 Aralık 2013  sürecinde KarşıyakaCumhuriyet Başsavcı Vekili olarak görev yaptığı, bu süreçle  ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.
 
  Denizli'deki soruşturma
  
 FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında meslekten  ihraç edilen Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Serdar İnan, Denizli Cumhuriyet  Savcısı Özlem İlhan Uzunca, Acıpayam Cumhuriyet Savcısı Ufuk Serli, Çal Hakimi  Akın Karasu, Çameli Hakimi Murat Deveci ve Tavas Hakimi Muhteşem Özyılmaz  tutuklanmıştı. Çivril Hakimi Gülşen Altunbuçak Aktürk, Çivril Cumhuriyet Savcısı  Serkan Aktürk ve Acıpayam Hakimi Songül Serli ise adli kontrol şartıyla serbest  bırakılmıştı.
 
 Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü "Kozmik Oda"  olarak bilinen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve  meslekten ihraç edilen Denizli Hakimi Dündar Örsdemir'in de firari olduğu  belirtildi.

AA