Sefer iptalleri art arda geldi Ulaşıma sis engeli

Sefer iptalleri art arda geldi Ulaşıma sis engeli

İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle vapur seferleri iptal edildi. Vapur seferleri dünden beri yapılamıyor.

Dün gece etkili olan ve tüm İstanbul'u etkisi altına alan yoğun sisgündüz saatlerinde de devam etti. İstanbullular puslu bir sabahına uyandı.

İSis nedeniyle İstanbul Boğazı gece yarısı deniz trafiğine kapatıldı. 15 Temmuz Şehitler köprüsünde sis nedeniyle sürücüler zaman zaman zor anlar yaşadı.

Öte yandan yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları tüm vapur seferleri dünden beri yapılamıyor. Sabah saatlerinde de İDO ve BUDO'dan peş peşe sefer iptalleri geldi.

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunda sis nedeniyle sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldı. Gece saatlerinde arkadaşlarıyla birlikte Üsküdar sahiline gelen Erhan Demirtaş, Arkadaşlarla beraber Trabzondan geldik bu sisli havayı yaşamak için boğaza karşı ateş eşliğinde ısınıyoruz. Keyfimiz yerinde, çayımızı yudumluyoruz, zaten karşıda kız kulesini görüyorsunuz, sisli kapanmış durumda açılmasını bekliyoruz, bu anı sabaha karşı yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

DENİZ ULAŞIMINA SİS ENGELİ

İstanbul Boğazı'nda dünden beri etkili olan sis deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları tüm vapur seferleri dünden beri yapılamıyor.  İDO seferleri de sis nedeniyle yapılamıyor. İstanbul Boğazı da sis nedeniyle çift yönlü gemi trafiğine gece yarısından sonra kapandı. 

SEFER İPTALLERİ ART ARDA GELDİ

İSTANBUL Boğazı'nda dünden beri etkili olan sis deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları tüm vapur seferleri dünden beri yapılamıyor.  İDO'nun Pendik-Yalova seferleri BUDO'nun da Bursa-İstanbul seferleri karşılıklı yapılamıyor. İstanbul Boğazı da sis nedeniyle çift yönlü gemi trafiğine gece yarısından sonra kapandı. 

İstanbul'da dünden beri etkili olan sis hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Sis nedeniyle, vapur ve tekne seferleri bu sabah da yapılamadı. İDO ve BUDO'nun seferleri de iptal edilirken boğaz ve çevresinde etkili olan ses nedeniyle köprü neredeyse görülemiyor.

Beşiktaş'ta, tekneye binerek Anadolu Yakasına geçmek isteyen vatandaşlar, seferlerin yapılamayacağı haberini alınca alternatif ulaşım yollarını tercih etmek zorunda kaldı. 

İDO'nun iptal edilen seferleri

Pendik-Yalova 09:00 

Yalova-Pendik  09:00

BUDO'nun iptal edilen seferleri

09:00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci) 

09:00 Bursa (Mudanya) - Armutlu (İhlas) 

09:30 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci) 

10:30 İstanbul (Büyükçekmece) - Bursa (Mudanya)

Seçiniz...