Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü
FETÖ'ye varis darbesi ! Tutuklandı
Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?

Şehit Polisin Babası: Şehit Kanlarıyla Alınmış Bu Topraklardan Verilecek Tek Karış Parça Yok

ŞIRNAK'ta geçen 30 Mart'ta PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında şehit düşen evli ve 1 çocuk babası olan Özel Harekat polisi 28 yaşındaki...

Şehit Polisin Babası: Şehit Kanlarıyla Alınmış Bu Topraklardan Verilecek Tek Karış Parça Yok
A+ A-

ŞIRNAK'ta geçen 30 Mart'ta PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında şehit düşen evli ve 1 çocuk babası olan Özel Harekat polisi 28 yaşındaki Emre Beker'in imam olan babası Uğur Beker, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilere verilen yemekte konuştu. Baba Beker, "Şehit kanlarıyla alınmış bu topraklardan verilecek tek bir karış parça yoktur" dedi.

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 171'inci yılı dolayısıyla Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ile gazilere yemek verildi. Çorum Valisi Ahmet Kara ve polis teşkilatının tam kadro olduğu etkinliğe, Şırnak'ta PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Özel Harekat polisi Emre Beker'in imam babası Uğur Beker de katıldı. Şehit babası Beker'e Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in gönderdiği başsağlığı mesajı takdim edildi.

Burada konuşan Vali Kara, "Çocuğunun cenazesini kendisi kıldıran ve oğlunun cenazesinde dahi metanetini, sabrını koruyan bir kardeşimiz. Huzurunda kendisinin önünde saygıyla eğiliyorum. Böyle şehit babalarımız olduğu müddetçe kimseye verilecek tek çakıl taşımız dahi yoktur. Buna güveniyorum, inanıyorum" dedi.

Şehidin babası Uğur Beker ise yaptığı konuşmada, acısının çok büyük olduğunu, oğlunun şehit olmasının kendilerini gururlandırdığını söyleyerek, "Evladımızın şehadetinden bugüne kadar başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız başta olmak üzere taziyede bulunan tüm kardeşlerime, büyüklerimize teşekkür ediyorum. Elbetteki acımız büyük ama bir taraftan da şehadet mertebesine erişmesi bizi bir gurura sevk ediyor. Takdiri ilahiye inancımız var. Şükürler olsun Rabbim bizi böyle imanlı yaratmış. Gerek cenaze töreninde olsun gerekse diğer süreçte olsun geçen 21 günlük süre zarfında bize destek verenlere teşekkür ediyorum. Dostlarımız zaten biliyor ama bu memleketin mukaddesatının düşmanlarının da şunu iyi bilmesi gerekiyor ki; kesinlikle ve kesinlikle şehit kanlarıyla alınmış bu topraklardan verilecek tek bir karış parça yoktur. Eminim ki benim evladım gibi yüzlerce, binlerce evladımız şu anda orada mücadele ediyorlar. Allah yar ve yardımcıları olsun" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI