Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor
Facebook canlı yayınında intihar etti
TSK, İdlib'de ilerliyor ! Helikopterle uyarı broşürleri dağıtıldı

Şehitlerimizi Uğurluyoruz

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, patlayıcı madde yüklü bir aracın infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Uysal, memleketi Mersin'de son yolculuğuna uğurlandı- Şehidin ocak ayında nikah kıydığı ve ağustos ayında da düğün yapmaya hazırland

Şehitlerimizi Uğurluyoruz
A+ A-

MERSİN (AA) - Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde teröristlerce patlayıcı madde yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal, Mersin'in Anamur ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Otogar Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi, Mersin Vali Yardımcısı Ömer Eru, bazı milletvekilleri, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Uyan, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesini görevlilerle beraber morgdan alarak camiye kadar getiren baba Muzaffer Yılmaz, oğlunun fotoğrafını da taşıdı.

Baba Uysal, törende yaptığı konuşmada, ''Bayrak gibi dik olacağız. Vatan gibi sağlam olacağız. Eğer vatan elden gidiyorsa gerisi teferruat. Bin tane evladım olsa vatanımın bir karış toprağı için binini de şehit ederim. Sizden tek ricam, şehidimizi tekbirlerle, salavatlarla uğurlayalım'' diye konuştu.

Öte yandan, şehit Uysal'ın ocak ayında nikah kıydığı ve ağustos ayında da düğün yapmaya hazırlandığı Fatma Uysal da törene eşinin Galatasaray formasını giyerek katıldı.

Şehidin annesi Fatma Uysal, kardeşleri Hülya ve Ferhat Uysal da askerlerin yardımıyla ayakta durabildi.

İl Müftü Yardımcısı Mahmut Atıcı'nın kıldırdığı cenaze namazının ardından Uysal'ın cenazesi, Emirşah Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.