Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !
Almanya'da skandal Türkiye haritası !

Sela okuyan müezzin tartaklandı !

Darbe girişiminin yaşandığı gece sela okuyan müezzin bir grup tarafından tartaklandı.

Sela okuyan müezzin tartaklandı !
A+ A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin  yaşandığı gece İzmir'inNarlıdere ilçesinde sela okuyan müezzin bazı kişilerce  tartaklandı.

FETÖ mensubu askerlerce 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece  gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  halkı meydanlara davetinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in  talimatıyla sela okuyan din görevlileri, yurt genelinde "Değerli vatandaşlarımız,  Allah adına, devletimiz adına, milletimiz adına meydanlara çıkın. Sayın  Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyun" ve "Milli iradeye sahip çıkmak adına vatanını  seven tüm halkımızı herhangi bir taşkınlık yapmadan şehir meydanlarında  toplanmaya davet ediyoruz." çağrısı yapmıştı.

Sela okunan bu camilerden İzmir'in Narlıdere ilçesindeki Kutlu Yalvaç  Camisi'nin müezzini Mehmet Kuzgun, camiye gelen bazı kişilerce tartaklandı.
 
Kuzgun'un tartaklanma ve caminin giriş kapısının camlarının kırılma  anı, güvenlik kamerasına yansıdı.
 
Önce kadın tartakladı

Caminin kamera kayıtlarına göre, 16 Temmuz'da saat 01.42'de caminin  giriş kapısına ikisi kadın 3 kişi geliyor.

Kadınlardan biri, içeri girip müezzin Kuzgun'u tartaklarken, elindeki  taşla da caminin camlarını kırıyor.
 
Bu sırada kadının arkasında bekleyen erkek de müezzin Kuzgun'a tokat  atıyor. Kadın ile erkeğin sözlü saldırısına da maruz kalan müezzin, kolundan  çekilerek camiden dışarı çıkarılıyor ve saldırı dışarıda da devam ediyor.
 
"Sela, Yunan işgali sırasında da okunmuştu"

Caminin imamı Nusret Cengiz, AA muhabirine, sadece görevini yapmaya  çalışan mesai arkadaşına yapılan saldırı nedeniyle son derece üzgün olduğunu  söyledi.
 
Diyanet İşleri Başkanlığının "sela" uygulamasının Türk milletinin  şanlı tarihinde önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Cengiz, İzmir'in Yunan  işgaline uğradığı sırada da camilerden sela okunarak insanların birlik ve  beraberliğe çağrıldığını belirtti.
 
Olayla ilgili müezzin Mehmet Kuzgun'un polis merkezine giderek  şikayetçi olduğunu ifade eden Cengiz, "(Mehmet Kuzgun) Selayı verdikten hemen  sonra bu alçakça saldırıya maruz kaldı. Bu menfur saldırıyı yapan kişilerin  siyasi görüşleri ne olursa olsun, Allah'ın evi olan camilerimize saldırı olması  manidardır." dedi.
 
İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, müezzini tartaklayanların  yakalanması için talimat verdi.
 
Narlıdere Emniyet Müdürlüğünce olayla ilgili başlatılan çalışmaların  devam ettiği, saldırganların kimliğinin tespit edilmeye çalışıldığı belirtildi.

AA