Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Selvi yazdı: Terörle mücadelede yeni dönem

Abdülkadir Selvi, terörle mücadelede stratejinin değiştiğini yazdı.

Selvi yazdı: Terörle mücadelede yeni dönem
A+ A-

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü "Terörle mücadele konsepti değişti" başlıklı yazısında Güneydoğu'da operasyonlar sürerken, PKK ile mücadelede yeni bir döneme geçildiğini yazdı.

Bakanlar Kurulu toplantılarının artık "kozmik bir havada gerçekleştiğini" vurgulayan Selvi "11 Eylül'den sonra ABD'nin küresel çapta yaptığı ama daha çok İsrail'in geliştirdiği stratejiyi andırıyor" dedi.

İşte o yazının ilgili kısmı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılan yeni hükümetin ilk Bakanlar Kurulu'nda terörle mücadele için çok kritik kararlar alınıyor. Bakanlar Kurulu, kozmik bir havada gerçekleşiyor. PKK ile mücadelede yeni bir konsepte geçiliyor. Buna, "Terörü önleyici operasyonlar" demek mümkün. PKK saldırılarını önlemeye dönük savunmacı yaklaşımdan ziyade, devletin operasyonel olduğu, "Önleyici vuruş" stratejisine geçiliyor. 11 Eylül'den sonra ABD'nin küresel çapta yaptığı ama daha çok İsrail'in geliştirdiği stratejiyi andırıyor. Türkiye sınırları içinde PKK eylemlerinin planlanıp, organize edildiği kampları hedef alan operasyonların yapılması. Bir anlamda sınırlarımızın içindeki, "Kandilciklerin" susturulması.

Bakanlar Kurulu'nda 4 birimin sunum yaptığını belirten Selvi bu birimleri ve sunumlarını da şöyle açıkladı:

"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölgemizdeki gelişmeler başta olmak üzere dış politikaya ilişkin kapsamlı bir sunum yapıyor. İçişleri Bakanı Efkan Ala ise terörle mücadeledeki son durumu anlatıyor. Jandarma Genel Komutanı Org. Galip Mendi yürütülen operasyonlarla ilgili açıklamalar yapıyor. MİT Müsteşarı Hakan Fidan ise bölgemizdeki gelişmelere ilişkin derinlikli bir sunum yapıyor, PKK ile mücadelede ayrıntılı bilgi veriyor."

Yazının tamamını okumak için tıklayınız