Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

Seri katili yakalatan esnafa ödül

İzmir'de seri katil Atalay Filiz'i yakalatanlara Esnaf Odası tarafından Cumhuriyet altını hediye edildi.

Seri katili yakalatan esnafa ödül
A+ A-

İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nde (İESOB) düzenlenen törenle, İzmir'in Menderes İlçesi'nde, 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz'in yakalanmasını sağlayan dolmuş şoförü 51 yaşındaki Mustafa Berber, oğlu 16 yaşındaki Özgür Berber, pasta ustası 23 yaşındaki Taha Gürses ve diğer dolmuşun şoförü 41 yaşındaki Kenan Aka, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, "Ahilik Haftası etkinliklerinde, esnaf yalnızca mal ve hizmetini satıp bunun karşılığında parasını alıp cebine koyup evine giden insan değildir. Esnaf ve sanatkarlar polistir, jandarmadır, hakimdir demiştim. İşte o zaman söylediğim bugün yaşananların gerçekleşmesidir" diye konuştu.

İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nde düzenlenen törene, Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, Menderes Şoförler Odası Başkanı Mehmet Gemici, İzmir Şoförler Odası Başkanı Celil Anık, Minibüsçüler Odası Başkanı Taner Uğuz, Atalay Filiz'in yakalanmasını sağlayan dolmuş şoförü Mustafa Berber, oğlu Özgür Berber, pasta ustası Taha Gürses ve diğer dolmuşun şoförü Kenan Aka katıldı. Burada konuşan Başkan Mutlu, şöyle dedi:

2296587.jpg

"Arkadaşlarımıza, bu olayda sergiledikleri duyarlı davranış nedeniyle teşekkür etmek istedik. Keşke bu olay hiç yaşanmasıydı ama ülkemiz bu olaylarla yüz yüze gelebiliyor. Burada 4 arkadaşımız katil zanlısının yakalanmasında önemli katkı göstermiştir. Ahilik Haftası etkinliklerinde, esnaf yalnızca mal ve hizmetini satıp bunun karşılığında parasını alıp cebine koyup evine giden insan değildir. Esnaf ve sanatkarlar polistir, jandarmadır, hakimdir demiştim. İşte o zaman söylediğim bugün yaşananların gerçekleşmesidir. Evet biz esnaf ve sanatkarlar karakolda polis değiliz, jandarmada astsubay değiliz ama toplumun refahı için bulunduğumuz bölgede oturan insanların hem polisi, hem askeri hem de hakimiyiz. Bu arkadaşlarımız polislere destek vermiş polislik yapmış ve bir suçlunun yakalanmasını sağlamıştır. Toplumun huzuru ve refahı için çalışan esnaf arkadaşlarımın bu tür çalışmalarından büyük mutluluk duyuyorum."

Mutlu, daha sonra 4 kişiyi tam altınla ödüllendirdi, ayrıca oda başkanlarına da birer hediye verdi.

Seri katili yakalatan esnafa ödül