Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti

Siirt Tso’da Kobi Gelişim Destek Programı Tanıtıldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt İl Müdürlüğü ve Siirt Ticaret Sanayi Odası (STSO)...

Siirt Tso’da Kobi Gelişim Destek Programı Tanıtıldı
A+ A-

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt İl Müdürlüğü ve Siirt Ticaret Sanayi Odası (STSO) işbirliği ile imalatçı işletmelere yönelik çıkarılan KOBİ gelişim destek programı tanıtımı yapıldı.

STSO konferans salonunda düzenlenen toplantı hakkında bilgi veren Siirt TSO Başkan Vekili Nedim Kuzu, KOSGEB ile yapılan çalışmalarla Siirt'te birçok girişimcinin KOSGEB'den aldığı destekle iş yerlerini açıp işlerinin patronları olduklarını söyledi. KOSGEB desteklerinden üyelerin ve Siirt'te işini kurmak isteyen bütün girişimcilerin faydalanmaları için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Kuzu, "KOSGEB'in imalatçı işletmelere yönelik çıkardığı yeni desteklerden ilimizdeki tüm işletmelerin en iyi şekilde faydalanmalarını umut ediyoruz" dedi.

KOSGEB Siirt Müdürü Ömer Erkılıç ise, KOSGEB olarak destek programlarını yenilediklerini, destek oranlarını ve destek limitlerini artırdıklarını söyledi. Erkılıç, çağrı esaslı olarak çıkan KOBİ gelişim destek programı ile bölgede imalat sektörün de faaliyet gösteren işletmelerin hazırlayacakları projelere 600 bin liraya kadar destek verileceğini, başvuruların 6 Mayıs 2016 Cuma gününe kadar devam edeceğini dile getirdi.

Daha sonrada KOBİ uzmanı Utku Arslan da çağrı esaslı olarak çıkan KOBİ gelişim destek programı hakkında sunum yaptı.