Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Şiö Genel Sekreteri Alimov Özbekistan'da

Alimov, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ile görüştü

Şiö Genel Sekreteri Alimov Özbekistan'da
A+ A-

TAŞKENT (AA) - Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Genel Sekreteri Raşid Alimov, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ile görüştü.

Örgüte üye ülkeler milli güvenlik kurulu sekreterleri toplantısına katılmak üzere Özbekistan'da bulunan Alimov ile Kamilov arasındaki görüşmede güncel ve bölgesel konular ele alındı.

Özbekistan Dışişleri Bakanlığı Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada ŞİÖ'nün haziran ayında Taşkent'te yapılacak devlet başkanları zirvesi ile Özbekistan'ın dönem başkanlığı döneminde düzenlenecek diğer etkinlikler için yapılan hazırlık çalışmalarının da gözden geçirildiği belirtildi.

ŞİÖ dönem başkanlığı yapan Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te, 14 Nisan'da örgüte üye ülkeler milli güvenlik kurulu sekreterlerinin toplantısı, haziran ayında da örgüte üye ülkeler devlet başkanları zirvesi yapılacak.

Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan tarafından 1996 yılında kurulan Şangay İşbirliği Örgütü'ne 2001 yılında Özbekistan da katıldı. ŞİÖ'de Hindistan, Afganistan, İran, Moğolistan ve Pakistan gözlemci, Belarus, Türkiye ve Sri Lanka ise diyalog ortağı olarak yer alıyor.