Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !
Yaz saati uygulaması için flaş karar !
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim

Şırnak'ta Şehit Olan Asker İçin Tören

PKK'lı teröristlerin roketli saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Can'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından Mersin'e uğurlandı

Şırnak'ta Şehit Olan Asker İçin Tören
A+ A-

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin roketli saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Cihangir Can için tören düzenlendi.

Şırnak Jandarma Komutanlığındaki tören, şehit Can'ın Türk bayrağına sarılı naaşının katafalka konulması ve öz geçmişinin okunmasıyla başladı.

Jandarma Üsteğmen Tuğsan Nayman, törende yaptığı konuşmada, şehit kanları ile kazanılan vatan uğruna seve seve canını feda eden kahraman şehidi doğduğu topraklara uğurladıklarını söyledi.

Can'ın vatanı, milleti ve bayrağı için şehit düştüğünü vurgulayan Şimşek, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak ve muhafaza etme kararından asla vazgeçmeyecek, asil şehit kanları ile sınırları çizilen kutsal vatan topraklarının koruyucusu olmaya devam edeceğiz." dedi.

Dua okunmasının ardından şehit Can'ın naaşı toprağa verilmek üzere Mersin'e gönderildi.

Törene Şırnak Valisi Ali İhsan Su, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Temel, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, 48. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Vahap Özoğlu, 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Sami Özturhan, Emniyet Müdürü Celal Sel ve silah arkadaşları katıldı.

Dün, Şırnak il merkezinde devam eden terör operasyonları sırasında, Cumhuriyet Mahallesi'nde PKK'lı teröristlerce yapılan roketli saldırı sonucu ağır yaralanan Can, kaldırıldığı Şırnak Asker Hastanesi'nde şehit düşmüştü.