Siyasilere sahte mason belgesi

Siyasilere sahte mason belgesi
Güncelleme:

Adnan Oktar Suç Örgütü hakkında hazırlanan iddianamedeki tanık anlatımlarına göre, Oktar yapılanması siyasilere baskı için sahte mason belgeleri düzenlemiş, bazı örgüt üyeleri de FETÖ için keşif yapmış.

Adnan Oktar Suç Örgütü’yle ilgili savcılık iddianamesine göre, itirafçı B.K.  Adnan Oktar’ın gözaltına alındığında dini propaganda dozunu artırdığını belirterek şunları söyledi: “Adliye nezarethanesine konulduğumuzda D.Ü., ‘Abiden çok müjdeli haberler var, abi burayı Yusuf medresesi olarak görüyor, zaten mehdiyet için cezaevinde olmak çok önemli hepiniz biliyorsunuz’ dedi. Mehdinin ikinci kez cezaevine gireceği hususu hep işlenirdi. Didem Ürer’in bunları söylemesinin amacı örgütü diri tutmaktı.”

Evrak istedi

İddianamede şikayetçi ve itirafçıların ifadelerine yer verildi. Şikayetçi M.A.B., Adnan Oktar’ın babası mason olan grup mensuplarından babalarıyla ilgili evrak getirmelerini, babalarının kasalarından masonlarla ilgili belge toplamalarını söylediğine şahit olduğunu anlattı. Bahadır, “Bunlardan birinin babası da üstad masondu. Oradan gelen evraklar tahrif edilerek, o tarihte Anavatan Partisi Genel Başkanı olan Mesut Yılmaz ve birçok siyasetçi için sahte masonluk belgesi hazırlandığını biliyorum” dedi.

Operasyon sızdırıldı

İtirafçı B.K.l de A. A.’nın 11 Temmuz 2018’deki operasyonu “Bize operasyon planlanıyor” diyerek önceden örgüte bildirdiğini kaydetti. Müşteki A.B.  da yapılanmadaki genç kızların doğa üstü olaylarla etki altına alınmaya çalışıldığına yönelik tanıklıklarını anlattı.

‘Zekeriya Öz çok ilgilendi’

Tanık İ. T. da, Ergenekon operasyonu sırasında örgütün Ergenekon’a mağdur olarak müdahil olmak için FETÖ firarisi savcı Zekeriya Öz ile görüşme yapıldığını söyledi. İ. T. Zekeriya Öz’le görüşmeye kendisinin de katıldığını ve Öz’ün kendileriyle çok ilgilendiğini belirtti.

Aylin Atmaca’dan FETÖ için keşif

Müşteki S. Ö. ifadesinde, “Aynı dönemde Adnan Hoca grubuna mensup kadınlardan A.A.nın, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü tarafından hedef alınmış kişilerin ev ve iş yerlerinde keşif yaptığını tespit ettim. Çünkü bu kadınların ziyarete gittiği tüm hukukçular ben dahil bir şekilde ya tutuklandı ya da gözaltına alındı” dedi.

Ayrılmak İsteyene A9 TV tuzağı

İddianameye göre, itirafçı B.B., “Adnan Oktar, örgütten ayrılma ihtimali olduğunu düşündüğü kızların A9 TV’de gerçekleştirilen canlı yayınlardaki dans videolarını, kendi isimleriyle internete yüklerdi. Bunun sebebi, kızların deşifre olması ve örgütten kaçarlarsa yaşam alanı bulamamalarıydı” dedi.

Fişleme yaptılar

İddianamede, E.K. isimli şüphelide ele geçirilen bilgisayarın imaj raporunda, 91 ülkeden 909 kişiye ait isim, e-mail, telefon numarası, adres ve hakkında tutulan not ve takip konusu gibi bilgileri kapsayan liste ortaya çıktı.

Söz konusu listede şahıslarla ilgili ‘faydalı’, ‘olumlu’, ‘çok olumlu’, ‘yardımcı oluyor’, ‘kitap çevirdi’, ‘konferans ayarladı’ şeklinde notlar olduğu, şahısların çalıştığı kuruluşlara dair fişleme bilgileri içerdiği tespit edildi.

Milliyet

Etiketler belge mason siyasi sahte