Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?
Ankara Büyükşehir Belediyesi önü karıştı

Slovenya'da Müslüman Futbolculara Hakaret

- Maribor Sportif Direktörü Zahovic, takımdaki eski Müslüman futbolcular Fajic ile İbraimi'ye hakaret ettiği için özür diledi

Slovenya'da Müslüman Futbolculara Hakaret
A+ A-


MARIBOR (AA) - Slovenya Birinci Futbol Ligi'nin son şampiyon Maribor'un sportif direktörü Zlatko Zahovic, takımdaki eski Müslüman futbolcular Nusmir Fajic ile Agim İbraimi'ye hakaret ettiği için özür diledi.

Zahovic, Slovenya medyasında çıkan iddialar hakkında düzenlediği basın toplantısında, bahsi geçen futbolculara yönelik yanlış tavrı nedeniyle özür dilediğini açıkladı.

Basın toplantısını, Maribor Kulübünü ya da bazı oyuncuları haklı göstermek için düzenlemediğini vurgulayan Zahovic, "Buraya durumu açıklamak için geldim. Yanlış tepki verdiğim için özür diliyorum." dedi.

Kariyeri boyunca birçok kez soyunma odasında bulunduğunu ifade eden Zahovic, "Soyunma odasında konuşulan her şey soyunma odasında kalmalı." ifadesini kullandı.

Zahovic'in, Mariborlu futbolcularla cuma günü yaptığı toplantıda kendisine tüm oyuncuların önünde cevap verdiği için Arnavut kökenli İbraimi ile özel bir toplantı yaptığı ve burada kendisine hakaret ve küfür ettiği iddia edilmişti. İbraimi, konuya ilişkin "İslam'a ve Arnavutlara hakaret etti. En sonunda kulüpten defolup gitmemi söyledi." demişti.

Zahovic'in benzer tavrına maruz kaldığı için daha önce takımdan ayrılan Boşnak kökenli Fajic de Zahovic'in kendisine sürekli "Aptal Bosnalı" diye hitap ettiğini belirterek, "Sürekli olarak dinime, ülkeme ve aileme hakaret etti. Agim İbraimi'nin başına gelenler de benim başıma gelenlere benziyor." dedi.