Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !

Softbol Kadınların, Beyzbol İse Erkeklerin İlgi Odağı

KARADENİZ Bölgesi'nde ilk defa Samsun'da kurulan ve Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu'na bağlı çalışmalarını sürdüren kadın...

Softbol Kadınların, Beyzbol İse Erkeklerin İlgi Odağı
A+ A-

KARADENİZ Bölgesi'nde ilk defa Samsun'da kurulan ve Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu'na bağlı çalışmalarını sürdüren kadın Softbol ve erkek Beyzbol takımı gençler tarafından ilgi görüyor. Softbol ve Beyzbol sporu ilçede gençler arasında gittikçe yaygınlaşıyor.

Samsun'un Alaçam İlçesi'nde üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan Karadeniz Bölgesi'nin ilk kadın Softbol ve erkek Beyzbol takımı gençlerin ilçedeki gençlerin ilgisini çekti. Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından oluşturulan erkeklerde antrenör Murat Sağlam tarafından Alaçam Spor Kulübü, kadınlarda ise antrenör Günseli Uysal tarafından çalıştırılan Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü, 16-20 yaşındaki gençlerden oluşturuldu.

Alaçam Gençlik Merkezi futbol sahasında çalışmalarına ara vermeden devam eden beyzbol erkek Alaçam Spor Kulübü ve softbol kadın Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü'nün hedefi önümüzdeki dönemlerde gerçekleşecek şampiyonalarda Samsun'a kupa kazandırmak.

Beyzbol erkek Alaçam Spor Kulübü oyuncusu üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ahmet Can Akbulut spor dalını televizyondan ve internetten gördüğü kadar bildiğini ancak oynamak çok istediği için takıma girdiğini belirterek, "Bu göründüğünden daha zevkli bir spor dalı. Oyun insanın hızlı düşünmesini sağlıyor. Bir nevi satranç gibi bir spor. Herkese ve arkadaşlarıma tavsiye ediyorum" dedi.

Takım oyuncularından üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Fatih Soylu ise beyzbolu hoşuna gittiği için seçtiğini anlatırken, "Bu bir amerikan sporudur. Benim çok dikkatimi çekti. Başladım ve çok sevdim. İnşallah bu alanda kendimi iyi yerlerde görmek istiyorum" diye konuştu.

Kadın Softbol Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü oyuncusu lise öğrencisi 16 yaşındaki Nazlı Dursun, softbola öğretmenlerinin tavsiyesi üzerine başladığını belirterek, "Wushu sporuna gidiyordum. Ondan dolayı öğretmenlerim zorlanmayacağımı söylediler. Bende başladım. Oyun çok güzel ve eğlenceli. Pek duyulmasa bile biz duyuracağız" dedi.

İlçedeki bir fotoğraf stüdyosunda çalışan 18 yaşındaki Aleyna Şahin ise, Softbolu internette tesadüfen gördüğünü anlatıttı. Şahin, "Oyunun daha sonra ilçemizde de yapıldığını öğrendim. Çok merakla geldim ve çok eğlenceli bir spor. İnternette izlediğinde insana zor geliyor. Burada gördük çok kolay bir spor" dedi.

Beyzbol ve Softbol 9'ar kişilik iki takımın karşı karşıya oynadığı bir spor olduğu belirtilirken softbol, beyzbola göre daha yumuşak bir topla oynanıyor.

FOTOĞRAFLI