Sur'da iftar nöbeti

Sur'da iftar nöbeti

Diyarbakır'da operasyonların bitmesinin ardından huzuru ve güvenliği sağlayan polisler böyle iftar yapıyor.

PKK'lı teröristlerden arındırılmasının ardından güvenlik önlemlerinin sürdüğü Sur ilçesinde görev yapan polis ekipleri, nöbet tutarken iftar ve sahur yapıyor.

Sur'da 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit edildiği saldırının ardından terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyonun 9 Mart'ta tamamlanmasının ardından, ilçede emniyet personeli tarafından alınan güvenlik önlemleri sürüyor.

Başarıyla tamamlanan müşterek operasyonlarla teröristlerden temizlenen Sur'da görev yapan polis ekipleri vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla nöbet tutuyor.

Ramazan dolayısıyla orucunu nöbet tutarken açan polis ekipleri sahuru da nöbet tuttuğu noktada yapıyor.

İftar saati yaklaştığında nöbet tutan polis memurları yemeklerini ısıtıp, ezan vaktini bekliyor. İftar yapan polisler daha sonra namaz kılıyor, çay içiyor.

Polisler sahuru da nöbet tuttukları kulübelerde yapıyor.

sur-da-iftar-nobeti-7193457.jpeg

İlçede huzurun tesis edilmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar, güvenlik güçlerine iftar ve sahurda yemek ikramında bulunuyor.

sur-polis-iftar_7060.jpg

AA