Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü
FETÖ'ye varis darbesi ! Tutuklandı

Suriye'de Rejimin Genel Seçimi

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov:- "Biz seçime sakin yaklaşıyoruz çünkü seçimin Suriye'nin anayasal yönetim kurumlarının işleyişini sağlayacağını düşünüyoruz"

Suriye'de Rejimin Genel Seçimi
A+ A-

MOSKOVA (AA) - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'deki genel seçimin, yönetim kurumlarının işleyişini sağlayacağını savundu.

Lavrov, resmi temaslar için Moskova'da bulunan Arjantin Dışişleri Bakanı Susana Malcorra ile düzenlediği basın toplantısında, Suriye'de sadece rejime yakın iş adamları, aşiret üyeleri, gazeteciler ve din adamlarının katıldığı genel seçimleri değerlendirdi.

Cenevre'deki Suriye görüşmelerinde tarafların yeni anayasa taslağı üzerinde anlaşmasının beklendiğini söyleyen Lavrov, bu anayasa temel alınarak yeni sisteme geçileceğini ve sonra erken seçimlerin yapılacağını öne sürdü.

Lavrov, yeni anayasa konusunda uzlaşı sağlanana kadar Suriye'de yasama ve yürütmede boşluk oluşmasına müsaade edilmemesi gerektiğini ifade ederek "Biz seçime sakin yaklaşıyoruz çünkü seçimin Suriye'nin anayasal yönetim kurumlarının işleyişini sağlayacağını düşünüyoruz. Seçim, yasamadaki boşluğun engellenmesi rolünü üstlenecek" diye konuştu.