Tamamlanmayan hastaneye açılış

Açılışı birkaç kez ertelenen Bilkent Şehir Hastanesi’nin, yerel seçim öncesi tamamlanmadan hizmete girmesi için düğmeye basıldı.

Tamamlanmayan hastaneye açılış
A+ A-

Tamamlanmadığı halde seçim yatırımı olarak apar topar hizmete açılması planan Bilkent Şehir Hastanesi’nin tanıtım toplantısı için Numune, Yüksek İhtisas ve Atatürk Hastanesi’nde görevli hekimler, acil toplantıya çağrıldı. Bugün yapılacak toplantı nedeniyle Numune, Yüksek İhtisas ve Atatürk Hastanesi’nde nöbetçi hekimler görev yapacak.

Birgün gazetesinden Burcu Cansu'nun haberine göre açılışı bir kaç kez ertelenen ve tümüyle ancak 2020 yılında hizmete girebileceği belirtilen Bilkent Şehir Hastanesi’nin yerel seçim öncesi sınırlı sayıda bölümünde hizmet vermeye başlayanacak. Hastanenin tamamlanıp tamamen hizmete girmesi ile kapanacak olan şehir merkezindeki Numune, Yüksek İhtisas, Atatürk, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Çocuk, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Dışkapı Çocuk Sağlığı Hemotoloji ve Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastaneleri’nin bazı bölümleri önümüzdeki günlerde Bilkent’e taşınacak.

‘OLAN HASTALARA OLACAK’

TTB Başkanı Sinan Adıyaman, hastane taşımanın ciddiyetle yapılması gereken bir iş olduğunu belirterek, “Yerel seçim öncesi sağlık hizmetinin politikaya alet edilmesi halk sağlığı açısından ciddi sıkıntılar yaratır” uyarısında bulundu. Adıyaman, şunları söyledi: “Bilkent Şehir Hastanesi için şehir merkezinde bulunan altı köklü hastanenin taşınması planlanıyor. Hastanelerin taşınma işlemleri siyasete alet edilemeyecek kadar önemlidir. Bilkent’te laboratuvar hizmetinden, sekreteryasına bütün sistem kurulmadan hastanelerin belirli bölümlerin hizmete girmesi sadece hasta mağduriyeti yaşatır.”

Birgün