Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Tarihçi Sinan Meydan: “Tarihi Tv Dizilerinden Öğrenmeyin”

"Yalanlar ve Gerçekler Işığında Atatürk Cumhuriyeti" konulu söyleşide konuşan Tarihçi-Yazar Sinan Meydan, "Tarihimizi kulaktan dolma veya dizilerden öğrenmeyin"...

Tarihçi Sinan Meydan: “Tarihi Tv Dizilerinden Öğrenmeyin”
A+ A-

"Yalanlar ve Gerçekler Işığında Atatürk Cumhuriyeti" konulu söyleşide konuşan Tarihçi-Yazar Sinan Meydan, "Tarihimizi kulaktan dolma veya dizilerden öğrenmeyin" dedi.

Büyükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği ve Tarihçi-Yazar Sinan Meydan'ın konuşmacı olarak katıldığı "Yalanlar ve Gerçekler Işığında Atatürk Cumhuriyeti" konulu söyleşi ve imza günü, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Cumhuriyet döneminde Atatürk'ün ve askerlerinin ortaya koyduğu başarının Türkiye'nin ışığı olduğunu ve saygın bir ülke haline gelmesinde büyük rol oynadığını belirten Meydan'ın söyleşisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. "Tarihimizi kulaktan dolma veya dizilerden öğrenmeyin" diyen Meydan, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz Türk milletinin ne kadar zorlu koşullarda emperyalist güçlere karşı nasıl fedakarca mücadele ettiğini kaynaklardan okuyarak öğrenin. Araştırarak, belli başlı kalıplar içerisinde yazılan kitaplardan değil de gerçekten tarihi araştıran ve yazan yazarlardan okuyun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve askerlerinin bilinmeyen yönlerini ve dönemin koşullarını öğrenin. Tarih dizilerden öğrenilmez" dedi.

Meydan'ın bir saati aşan konuşmasının ardından Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ü temsilen Başkan Yardımcısı Başak Sancar, Meydan'a keyifli ve bilgi dolu söyleşisi için teşekkür edereki, çiçek verdi.