AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

Tecavüz Mağduru Çocuklar İçin Mum Yaktılar

ANTALYA'da sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerden temsilcilerin yer aldığı bir grup, Cumhuriyet Meydanı'nda Karaman'daki tecavüz ve cinsel istismar...

Tecavüz Mağduru Çocuklar İçin Mum Yaktılar
A+ A-

ANTALYA'da sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerden temsilcilerin yer aldığı bir grup, Cumhuriyet Meydanı'nda Karaman'daki tecavüz ve cinsel istismar mağduru çocuklar için mum yaktı.

Antalya'da, aralarından hayvan hakları savunucularından çevreci hareketlere ve CHP ilçe örgütlerinden temsilcilerin yer aldığı bir grup, tecavüz ve cinsel istismar mağduru çocuklar için akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. Karaman'daki tecavüz ve cinsel istismara uğradığı iddia edilen 45 öğrenci için mumların yakıldığı eylemde, tepkilerin odağında Ensar Vakfı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Sema Ramazanoğlu vardı.

Atılan sloganlarla ve taşınan dövizlerde Bakan Ramazanoğlu istifaya çağrılırken, grup adına açıklamayı yapan Hediye Gündüz, Karaman'da bir devletin eğitim anlayışının çöküşünün en açık göstergelerinin ortaya çıktığını söyledi. Karaman'da yaşanan olayların iktidarın dini vakıflar üzerinden toplumu cemaatleştirme amacının bir sonucu olduğunu iddia eden Gündüz, "Yanlışlara devam etmek, yeni tecavüzlere kapı açmaktır. Bunu önlemek, hepimizin sorumluluğundadır" dedi.

Karaman'da vakıf ve derneklere ait kaç evin bulunduğunu bilmediğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'nun Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandığına yönelik haberlerin bulunduğunu belirten Gündüz, "Sultanoğlu hangi başarıyla ödüllendirilip Antalya'ya atanmıştır?" diye sordu.

Ensar Vakfı ve benzeri vakıfların bir an önce kapatılması çağrısı yapan Hediye Gündüz, ancak olayın kapanmasına izin vermeyecekleri söyledi.

FOTOĞRAFLI